3. Реал Мадрид отнесе Валенсия след ново шоу на Бензема и Винисиус (ВИДЕО)

Реал Мадрид отнесе Валенсия след ново шоу на Бензема и Винисиус (ВИДЕО)

"Белия балет" вече води с осем точки на Севиля, но е с два мача повече

Реал Мадрид остава еднолично на върха в Ла Лига, след като в дербито от 20-ия кръг надви с 4:1 Валенсия на "Сантиаго Бернабеу".

Изненадващо двубоят започна с по-активна игра на "прилепите", които се задържаха в половината на домакините в началните мунити. Първата опасност в мача обаче бе пред вратата на Валенсия, след като центриране на Кроос от фаул в 6-ата минута бе зесечено от Едир Милитао. Стражът Силесен обаче внимаваше и отрази удара му. Шест минути по-късно Уго Гиямон стреля с глава, но твърде слабо и не затрудни Куртоа.

В 16-ата минута Гонсало Гедеш получи топката с гръб към вратата и въпреки че бе далеч от голлинията, шутира изненадващо и на Куртоа се наложи да плонжира, за да спаси. Малко след това Винисиус от добра позиция с глава прати топката в аут. Страхотен пробив отляво на Винисиус в 29-ата минута внесе смут в отбраната на Валенсия, но ударът му беше блокиран. Секунди след това Силесен показа чудесен рефлекс, избивайки с крак удар на Марко Асенсио отблизо.

Натискът на Реал продължи и поредната хубава атака в 31-ата минута завърши с удар с глава на Каземиро, който обаче не намери очертанията на вратата на гостите. Карим Бензема в 35-ата минута бе близо до откриване на резултата, след като изненада стража на "прилепите" с шут от дъгата на наказателното поле, но топката мина покрай левия стълб. Напречната греда пък попречи на Лука Модрич да изведе "кралете" напред в 40-ата минута, когато страхотният му шут разтресе рамката на вратата на гостите.

Логичното се случи в края на първата част. Каземиро бе съборен от Омар Алдерете в наказателното поле и реферът без колебание посочи бялата точка. Дузпата бе превърната в гол от Карим Бензема с майсторско изпълнение в горния десен ъгъл на Силесен.

В 52-ата минута Бензема и Винисиус скриха топката от бранителите на съперника, за да се стигне до втори гол. "Прилепите" бяха матирани от бързината и агресията на бразилеца, който нямаше как да сгреши, изскочил очи в очи със Силесен - 2:0 за Реал.

Домакините започнаха да се забавляват, а всяко отиграване на Винисиус бе като част от футболна самба. Точно той се оказа на точното място в точния момент, довкарвайки пред голлинията избита от Силесен топка след силен шут на Марко Асенсио за 3:0 в 61-ата минута.

След третото попадение футболистите на Валенсия погледнаха по-смело към вратата на Куртоа и бяха близо до гола на два пъти в рамките само на минута. И в двата случая бе замесен Даниел Вас, който най-напред шутира от дистанция, но белгийският страж на Реал изби с невероятна намеса. При последвалия корнер пак Вас се оказа на стрелкова позиция, но този път не намери очертанията на вратата.

Тандемът Бензема - Винисиус отново бе неуловим в 74-ата минута, а Асенсио се оказа на върха на атаката. Той обаче се забави и ударът му беше блокиран.

Надеждите на "прилепите" се върнаха в 76-ата минута, когато Гонсало Гендеш намали резултата. Гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която бе спасена от Куртоа, но топката се върна при Гендеш и той я насочи във вратата.

В самия край Бензема вкара и втория си гол след отлично центриране на Менди и точен изстрел в наказателното поле.

Стартови състави:

Реал Мадрид: Куртоа, Милитао, Алаба, Менди, Васкес, Модрич, Асенсио, Каземиро, Кроос, Винисиус, Бензема

Валенсия: Силесен, Муса, Уго, Гуедеш, Гомез, Коста, Диакаби, Гая, Алдерете, Вас, Пичини

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)