3. Реал Мадрид не показа милост срещу 9 от Райо Валекано (ВИДЕО)

Реал Мадрид не показа милост срещу 9 от Райо Валекано (ВИДЕО)

"Кралския клуб" унищожи с 10:2 своя съперник, който игра час с двама по-малко

Реал Мадрид унищожи Райо Валекано с 10:2 в XVI кръг на испанската Примера дивисион. Гарет Бейл вкара четири гола за "Кралския клуб", Карим Бензема се отчете с хеттрик, Кристиано Роналдо вкара два, а Данило също записа името си сред голмайсторите, като той вкара първия гол в двубоя.

Реал започна отлично двубоя и в третата минута след многоходова комбинация бразилецът Данило завърши атаката с точен удар за 1:0.

Радостта на домакините трая само седем минути, след като в 10-ата Антонио Амая спечели въздушния двубой с бранител на Реал и насочи с глава топката в долния ляв ъгъл на вратата на Навас, изравнявайки резултата.

Шокът за футболистите на Рафа Бенитес стана пълен в 12-ата, когато Хосабед даде преднина на Райо Валекано, като отново отбраната на „кралския клуб” не се справи добре в ситуацията.

От 14-ата минута започна кошмарът за гостуващия тим. Тито бе изгонен с директен червен картон за грубо влизане в краката на Тони Кроос, а в 25-ата Гарет Бейл върна равенството в двубоя.

В 28-ата Раул Баена също видя червения цвят след втори жълт картон и гостите трябваше да играят повече от час с девет човека. За нарушението на Баена, коствало му изгонване, бе отсъдена и дузпа, която Роналдо реализира в 30-ата минута.

Отново Бейл бе точен в 41-ата и Реал поведе с 4:2 преди почивката.

През втората част Райо Валекано не успя да спре щурмът на домакините, като Бейл, Бензема и Роналдо се надпреварваха кой да вкара повече във вратата на Йоел.

Карим Бензема откри головата си сметка в 48-ата, а Роналдо добави още едно попадение в 53-ата. Португалецът обаче така и не успя да реализира хеттрик, което направиха неговите съотборници Бейл и Бензема.

Гарет Бейл покачи на 7:2 в 61-ата, а девет по-късно отново той бе точен, вкарвайки четвъртото си попадение в срещата.

Крайният резултат бе оформен от Бензема, който отбеляза в 79-ата, а също така и в последната 90-а минута на двубоя.

С победата Реал навакса изоставането си от Барселона и вече на две точки от каталунския тим, който е на върха с 35 точки, колкото има и Атлетико Мадрид. Райо валекано е на 18-о място с 14 точки.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)