3. Реал Мадрид не допусна изненада на "Бернабеу" след нова победа над Рома

Реал Мадрид не допусна изненада на "Бернабеу" след нова победа над Рома

Белият балет се наложи с 2:0 над Рома в реванша и чака своя съперник на четвъртфиналите.

Реал Мадрид не допусна изненада, след като победи и в реванша Рома с 2:0 и с общ резултат 4:0 се устреми към четвъртфиналите в Шампионска лига.

Домакините от Реал започнаха по-агресивно срещата, като още в началото Марсело и Роналдо опитаха своите шансове с удари от далечна дистанция, но не сполучиха. В 14-тата минута Рома организира изключително опасна атака чрез Салах, който проби мощно по фланга и пусна към непокрития в пеналта Джеко, който обаче не намери целта след изстрел от близо.

В 27-та минута Мохамед Салах пропусна най-чистото положение в мача през първата част, когато излезе очи в очи с вратаря на домакините и вместо да прати топката в мрежата той стреля покрай вратата. До края на полувремето не се случи нещо опасно пред нито една от двете врати и двата отбора влязоха на почивка без да си отбележат гол.

Втората част започна с два бързи пропуска на Роналдо. В 50-тата минута Салах отново бе намерен с пас зад защитата на Реал и остана сам срещу вратаря, като и този път сбърка вместо да открие резултата.

Последва нова добра възможност за Рома, когато Флоренци се възползва от грешка в защитата на белия балет и стреля мощно, но Навас спаси, парирайки изстрела.

Максимата, която гласи, че когато не вкарваш, ти вкарват, се стовари в пълна степен на гърба на италианците, когато Роналдо вкара 13-я си гол  в Шампионската лига през тази кампания. Това се стана в 63-тата минута, когато португалецът прати топката в мрежата след асистенция на Васкес.

Само четири минути по-късно ( в 67-мата) възпитаниците на Зидан решиха всичко в мача с нов гол. Той бе дело на Хамес, след асистенция на Кристияно Роналдо. Малко след второто попадение за Реал, испанците бяха близо и до трети гол, когато Васкес изведе с хубав пас португалеца, който стреля мигновено, но прати топката в аут. Роналдо не можеше да повярва, че е пропуснал да отбележи в тази ситуация.

Оттам до края на мача Реал владееше повече топката и създаваше интересни ситуации пред противниковата врата, но до ново попадение не се стигна.

С днешната победа момчетата на Зидан се класираха безпроблемно за четвъртфиналната фаза на турнира, където чакат следващия си съперник.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1