3. Реал Мадрид напред за купата след скромно 2:0 над анонимници (ВИДЕО)

Реал Мадрид напред за купата след скромно 2:0 над анонимници (ВИДЕО)

Ияраменди и дузпа на Ди Мария осигуриха успеха, Сантандер отстрани изненадващо Севиля

Реал Мадрид победи със скромното 2:0 третодивизионния Олимпик де Шатива в реванша от 1/16-финалите за Купата на Краля и съвсем очаквано продължи напред в турнира. Преди две седмици „кралете” направиха леко срамно 0:0 като гост на непретенциозния съперник, а тази вечер вкараха само два гола на „Бернабеу” чрез Ияраменди и дузпа на Ди Мария.

В 11-ата минута Ди Мария от пряк свободен удар качи върху мрежата и се размина с попадение.

5 по-късно обаче Хесе овладя на границата на наказателното поле и пусна вдясно за свободния Асиер Ияраменди, който нямаше проблем под гредата по диагонала да открие за 1:0.

В 28-ата минута Кике Алказар направи дузпа и получи жълт картон. Анхел Ди Мария стреля от бялата точка ниско вдясно, вратарят Франсис разгада изпълнението, но имаше малшанса топката да мине между ръцете му, да се чукне в гредата и да се озове зад голлинията – 2:0.

През втората част Анчелоти пусна Шаби Алонсо, Марсело и Бензема, но неговите играчи сякаш вече мислеха за гостуването на Валенсия в неделя и пропиляха всичките си шансове до края.

Така с общ резултат 2:0 Реал се класира за осминафиналите.

По същото време Сантандер поднесе изненада и отстрани Севиля след победа с 2:0 в реванша на „Рамон Санчес Писхуан”.

В първата среща Севиля победи като гост с 1:0, но тази вечер дузпа на Мигелес сякаш пращаше мача в продължения, защото при дузпата М’Биа от Севиля беше изгонен и домакините играеха с 10 души.

В последната минута на редовното време обаче Мамаду Коне вкара втори гол за Сантандер и прати своя отбор напред с общ резултат 2:1.

Всички резултати, голмайстори и отборите, които продължават напред след 1/16-финалите реванши за Купата на Испания тази вечер:

Реал Мадрид - Олимпик де Шатива 2:0 /общ 2:0/
1:0 16' Ияраменди
2:0 28' Ди Мария /дузпа/

Реал Сосиедад - Алгесирас 4:0 (общ 5:1)