3. Реал Мадрид надви Елче въпреки три отменени гола от ВАР (ВИДЕО)

Реал Мадрид надви Елче въпреки три отменени гола от ВАР (ВИДЕО)

Карим Бензема беше лишен на два пъти от попадение, но успя от третия опит

Реал Мадрид успя да победи Елче с 3:0 при гостуването си от междинния кръг в испанската Ла Лига. Новият носител на Златната топка - Карим Бензема вкара три пъти, но само едно попадение остана след като ВАР се намеси в първите два случая.

"Кралете" започнаха силно и видяха как техен гол беше отменен в 6-а минута. След продължително разиграване Винисиус беше изведен зад защитата на Елче и той намери Бензема, който вкара. Флагът за засадата обаче беше вдигнат и попадение няма.

В 11-та минута обаче нямаше прошка. Бензема първоначално изпусна отличен шанс, но успя да намери Валверде на границата на наказателното поле, който разстреля Бадия отдалеч за 1:0.

В 26-а минута Алаба вкара красив гол след негови двойни подавания първо с Валверде, а след това и с Бензема, но ВАР отмени попадението заради засада на нападателя.

В 29-а минута беше ред и на домакините да покажат нещо в атака, а удар на Фернандес принуди Лунин да се намесва отлично, за да спаси.

Втората част започна с възможност пред Бойе да се разпише, но волето му от добра позиция се оказа разочароващо. В 61-а минута беше ред и на Карим Бензема да бъде разочарован, след като и негово попадение беше отменено.

В 75-а минута, все пак, "белите" убиха интригата. След двойна комбинация между Винисиус и Карим Бензема, французинът хладнокръвно завърши с едно докосване за 2:0. В 89-та минута Марко Асенсио оформи крайното 3:0 след пас на Родриго.

Така Реал Мадрид вече 10 мача е непобеден и събра 28 точки на върха в класирането, докато Елче е на дъното с едва три пункта.

Росен Божинов: Всичко в Антверп е страхотно

Младежкият национал Росен Божинов заяви в интервю за БТА, че е доволен от трансфера си в Антверп и се чувства много добре в белгийския клуб

Треньорът на Астън Вила смята, че е рано за мечти

След три победи и три сухи мрежи Астън Вила е начело в класирането на Шампионската лига в първото си участие в турнира от 41 години насам

Ливърпул намери заместник на Салах

Мохамед Салах има договор с Ливърпул до лятото на 2025 г., който явно няма да бъде продължен

Треньорът на Борусия Д се обвини за загубата от Реал

Треньорът на Борусия Д Нури Шахин се обвини след загубата от Реал Мадрид с 2:5 в Шампионската лига

Мота пое отговорността за слабото представяне на Ювентус

Треньорът на Ювентус Тиаго Мота пое отговорността за слабото представяне на тима му в Шампионската лига

Анчелоти предрече Златна топка за Винисиус

Италианският треньор на Реал Мадрид Карло Анчелоти остана спокоен въпреки впечатляващия обрат на тима му срещу Борусия Дортмунд след почивката

ОБЗОР: Арсенал и Астън Вила с победи, Юве падна вкъщи (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от Шампионската лига

Шави вариант за Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Барселона Шави Ернандес е един от вариантите за заместник на Ерик тен Хаг в Манчестър Юнайтед

Голмайсторът на Байер пропуска мач заради автомобилна катаствофа

Голмайсторът на Байер Леверкузен Виктор Бонифейс ще пропусне гостуването на Брест в сряда в Шампионската лига, тъй като е пострадал при автомобилна катастрофа