3. Реал Мадрид матира Наполи в голов трилър на "Диего Марадона"(ВИДЕО)

Реал Мадрид матира Наполи в голов трилър на "Диего Марадона"(ВИДЕО)

Джуд Белингам с нов гол, Валверде с невероятно попадение

Реал Мадрид постигна много важна победа с 3:2 срещу италианския шампион Наполи при гостуването си на "Диего Армандо Марадона". Така "белия балет" вече има шест точки на върха, а Наполи има три, с колкото е и Брага.

В 19-ата минута Наполи излезе напред в резултата. След центриране от корнер Кепа излезе нарезчетено и беше изпреварен от Натан, който отправи удар с глава. Топката срещна гредата, но Лео Йостигор беше най-съобразителен и с глава прати топката в опразнената врата за 1:0.

В 25-ата минута Пьотр Желински опита удар от границата на наказателното поле, като се получи рикошет в Антонио Рюдигер и топката премина опасно покрай вратата. От последвалия корнер Джовани Ди Лоренцо отправи удар, който беше блокиран и излезе в корнер.

Две минути след това Реал наказа грешка в защитата на партенопеите и изравни. Капитанът Ди Лоренцо опита подаване към Станислав Лоботка, което беше пресечено от Белингам. Англичанинът навлезе в наказателното поле и пусна към Винисиус, който с удар по диагонала не остави шансове на Алекс Мерет за 1:1. В 34-ата минута Реал направи пълен обрат. Едуардо Камавинга подаде към Белингам в средата на терена. Англичанинът напредна през центъра, като беше преследван от Замбо Ангиса, който така и не успя да го спре. Халфът навлезе в наказателното поле, преодоля и Йостигор и с удар в далечния ъгъл матира Мерет за втори път.

В 50-ата минута домакините организираха опасна атака през центъра, като Желински пусна към Осимен, който отправи удар, като топката срещна ръката на Начо, който опита да направи шпагат, с който да блокира топката. Първоначално Клеман Тюрпен посочи корнер, но след намесата на ВАР прегледа ситуацията и посочи бялата точка. Зад топката застана Пьотр Желински, чийто удар срещна дясната греда и влезе във вратата за 2:2.

В 79-ата минута Реал отново излезе напред в резултата. Топката беше избита след центриране от корнер и се озова във Валверде. Уругваецът изстреля снаряд от около 20-25 метра, като Мерет докосна топката, която се удари в горната греда, а след това в тялото му и влезе във вратата за 2:3.