3. Реал Мадрид гледа от върха (ВИДЕО)

Реал Мадрид гледа от върха (ВИДЕО)

Талантливите Винисиус Жуниор и Родриго отбелязаха за “белите”

Реал Мадрид се справи с 2:0 с гостуващия Осасуна в среща от междинния шести кръг в Ла Лига. Талантливите Винисиус Жуниор (36) и Родриго (72) отбелязаха “белите” в мач, който ще се запомни и с изцяло променения кадрови облик на Реал. С успеха “лос меренгес” поведоха еднолично в класирането преди съботното дерби с Атлетико Мадрид.

Първата добра възможност се появи пред вратата на памплонци в 18-ата минута. Алваро Одриосола напредна отдясно и центрира, защитникът Раул Навас не се ориентира и беше близо до отбелязване на автогол. Стражът на Осасуна Рубен Мартинес успя да парира, а отскочилата топка се озова у Лука Йович, който не беше подготвен и от шест метра насочи над гредата.

Минута по-късно Тони Кроос отправи мощен изстрел, след който топката премина много близо до гредата. Мадридчани се опитваха да пресират високо, но техният съперник нагледно се справяше и изнасяше добре топката. В 36-ата "червените" не бяха подготвени за бърза акция с няколко докосвания, след като топката стана ничия. Кроос се ориентира бързо, Винисиус получи и реши да стреля фалцово от 20 метра. Кълбото се отклони от крака на Навас и това затрудни вратаря Рубен, който не успя да реагира - 1:0. Бразилският талант на "лос бланкос" не скри сълзи на облекчение след попадението.

В  43-тата вдъхновеният Винисиус се впусна отдясно, стигна почти до аутлинията и извади топката за Йович, който не успя да стреля добре от чудесна позиция. Реал Мадрид успя да вземе преднина, благодарение на по-напористата си игра през втората част от полувремето.

Второто полувреме на “Сантиаго Бернабеу” стартира с агресивна игра на “лос меренгес”. Защитата на наварския тим често се огъваше. В 50-ата минута бранител на гостите направи подарък за Лукас Васкес, който подаде към свободния Лука Йович. 21-годишният сръбски нападател направи голям пропуск, шутирайки над гредата сам срещу вратаря.

В 58-ата Лукас отново асистира на Йович, който този път прати топката в мрежата. След кратка консултация с ВАР съдията Матеу Лаос не зачете гола заради засада и резултатът остана 1:0. Мадридчани продължиха да играят настойчиво в атаката, докато техният съперник трудно се ориентираше в ситуацията. В 72-ата появилият се секунди по-рано Родриго реализира страхотен дебютен гол. Младият бразилец получи отляво, напредна и стреля през човек по диагонала, матирайки вратаря за 2:0. В 87-ата Йович стреля с глава при корнер, а Милитао не успя да отклони към мрежата от пет метра.
В събота вечер предстои първия голям тест за Реал Мадрид в Ла Лига - гостуването на Атлетико.
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1