3. Реал (Мадрид) би Цюрих с 1:0 при завръщането на Роналдо

Реал (Мадрид) би Цюрих с 1:0 при завръщането на Роналдо

Роналдо игра 20 минути и се отчете с два опасни удара към вратата на Цюрих.

Отборът на Реал (Мадрид) победи ФК Цюрих с минималното 1:0 и по този начин оглави класирането в група "С" в Шампионската лига. Срещата на стадион "Сантиаго Бернабеу" премина изцяло под диктовката на домакините, които пропуснаха доста изгодни положения да увеличат преднината си. Единственият гол в срещата бе дело на Гонсало Игуаин в 21-ата минута. Новината от мача обаче не бе победата на "белия балет", а завръщането в игра на най-скъпия играч в света Кристиано Роналдо, който в последните 50 дни лекуваше травма на глезена си.

Двубоят на „Сантиаго Бернабеу” започна със силен домакински натиск. Кака преодоля двама бранители на Цюрих и стреля, но ударът му с левия крак бе избит от Леони, а топката мина на сантиметри над напречната греда. В 10-ата минута Игуаин стреля с воле от 20 метра, но ударът му бе спасен от вратаря. Натискът на „белия балет” се засилваше с всяка изминала минута и логично в 21-ата минута домакините откриха резултата. Кака овладя топката пред границата на полето и с хубав пас намери Игуаин, който с техничен изстрел пусна топката покрай Леони.

В 26-ата минута Шаби Алонсо напредна през центъра на терена и стреля силно от 23 метра, но Леони със страхотен рефлекс успя да избие. Девет минути по-късно бразилецът Марсело стреля от воле, а топката като по чудо не се озова в мрежата зад Леони, като срещна десния страничен стълб. Гостите от Цюрих създадоха първото си по-опасно положение чак в 39-ата минута, след като ударът на Алфонс от границата на полето мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Касияс.

В 57-ата минута Шаби Алонсо центрира меко към Пепе и Рамос, но вратарят на гостите излезе и успя да боксира топката. Седем минути по-късно влезлият като резерва Ван дер Ваарт стреля от пряк свободен удар от 30 метра, но ударът му бе много фалциран и топката излезе в аут. В 66-ата минута Марсело проби по крилото и центрира към холандеца, но ударът на последния от воле бе спасено от стража на Цюрих. Четири минути по-късно звездата на „белия балет” Кристиано Роналдо се появи в игра, след като в последните 50 дни лекуваше травма на глезена си.

В 82-ата минута Ван дер Ваарт подаде към Кака, който влезе в полето и се опита да подаде на непокрития Игуаин, но пасът му бе неточен и опасността пред вратата на Леони бе предотвратена. Четири минути по-късно Роналдо стреля опасно от 20-ина метра, но топката мина на сантиметри покрай вратата. В 87-ата минута домакините пропуснаха уникална възможност да стигнат до втори гол. Кака с много хубав пас в коридор намери холандеца Рафаел ван дер Ваарт в полето, но ударът на последния от 12 метра облиза гредата и излезе в аут. В последната минута на мача пък опасен изстрел на Роналдо от малък ъгъл не успя да порази целта.

Тази победа изкачи Реал на първото място в група "С" с актив от 10 точки. Цюрих пък окончателно се прости с шансовете си да продължи участието си в евротурнирите и със сигурност ще остане последен в групата.

Реал (Мадрид) – ФК Цюрих 1:0
1:0 Игуаин (21’)

Реал (Мадрид):
Касияс, Рамос, Албиол, Пепе, Арбелоа (58’ Ван дер Ваарт), Л. Диара, Алонсо, Кака (90’ Гранеро), Раул (70’ Роналдо), Марсело, Игуаин

Цюрих:
Леони, Стахел, Барметлър, Тихинен, Кох, Гаич (76’ Вонлантен), Агертер, Рочат, Джурич (88’ Шьонбалклер), Маргаираз, Алфонс (86’ Мехмеди)

Жълти картони:
Л. Диара, Алонсо (Реал);Барметлър, Джурич, Стахел (Цюрих)

5 Засади 1
39' 8'' Владеене на топката (време) 24' 52''