3. Реал (Мадрид) без проблеми срещу Алмерия – 3:0, Хунтелаар с два гола

Реал (Мадрид) без проблеми срещу Алмерия – 3:0, Хунтелаар с два гола

Реал (Мадрид) продължи да храни надежди за защитата на титлата в Ла Лига, след като победи без проблеми Алмерия с 3:0 на „Бернабеу” в мач от 28-ия кръг.

Реал стигна без особени усилия до успеха срещу скромния тим на Алмерия, въпреки че не показа нещо особено, като с два гола се отличи холандкият нападател Хунтелаар. Срещата започна трудно за „белите”, които можеха да изостават в резултата след 8 минути игра, но Касияс спаси опасен удар на Уче.

В 23-ата минута Реал поведе с 1:0 след гол на Марсело. Домакините изпълниха фаул на около 40 метра от вратата, центрираната топка бе избита от защитник на Алмерия и попадна в Марсело, чийнто удар извън пеналта се заби под гредата на Алвеш. След този гол шампионите не създадоха чисти положения, а любопитното бе, че отново пред Марсело се откриха добри възможности за втори гол.

В началото на втората част настъпи часът на Клас Ян Хунтелаар, който с две попадения оформи крайния резултат. В 53-ата минута холандецът направи 2:0 със солидна доза късмет, след като ударът му рикошира в главата на Асасиете и подлъга стража на Алмерия.    12 минути по-късно Ариен Робен проби защитата на гостите и стреля към Алвеш, който изби удара, а топката се озова в Хунтелаар – 3:0.

Това напълно задоволи възпитаниците на Хуанде Рамос, които спокойно дочакаха края на мача и вече имат 63 точки, но лидерът Барселона има 66, а тепърва ще играе мача си от 28-ия кръг – домакинство на Малага. Алмерия е в средата на таблицата с 31 точки.

РЕАЛ (МАДРИД) - АЛМЕРИЯ 3:0
1-0 Марсело 23'
2-0 Хунтелаар 53'
3-0 Хунтелаар 65'

Реал (Мадрид): Касияс – Рамос, Пепе, Хайнце, Канаваро – Снайдер, Диара, Робен, Марсело – Хунтелаар, Раул. (Метцелдер, Гаго)

Алмерия: Алвеш – Бруно, Асасиете, Пелерано, Мане – Ириней, Хуанито, Хуанма, Крушат – Уче, Пиати. (Ортис, Корона)

Жълти картони: Раул, Гаго, Рамос, Пепе, Хайнце (Реал М); Бруно, Ириней (Алмерия).

Рефер: Матеу Лахос