3. Реал (М) пропусна да се изравни с Барса и Атлетико (М) (ВИДЕО)

Реал (М) пропусна да се изравни с Барса и Атлетико (М) (ВИДЕО)

„Кралския клуб” завърши 2:2 при гостуването си на Осасуна

Отборът на Реал (Мадрид) пропусна да се изравни по точки с лидерите в испанското първенство след като завърши наравно 2:2 при гостуването си на Осасуна в двубой от 16-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините поведоха с два гола на Ориол Риера  до 39-ата минута водеха с 2:0. Иско успя да върне едно попадение точно преди почивката, а точката на „белия балет” донесе бранителят Пепе с гол в 80-ата.

Реал започнаха по-добре двубоя и контролираха топката в първите няколко минути. Кристиано Роналдо обаче не успя да завърши едно центриране на Марсело и пропусна да открие. Малко по-късно отново португалецът пропусна. След добра атака, минала през Бензема и Иско, младият испанец намери Роналдо в наказателното поле, но ударът на седмицата мина покрай вратата.

Осасуна се отърси от първоначалния натиск и изненадващо или не поведе. След страхотно центриране отляво, Ориол Риера бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и с глава забоде топката под гредата.

„Кралския клуб” не успяваше да измисли нищо интересно пред вратата на Фернандес, като Роналдо пробва удар отдалече в средата на първата част, но не успя да намери целта.

В 39-ата минута домакините вкараха втори гол. След центриране от корнер, Дамиа Перес стреля с глава, но Диего Лопес отрази удара му по брилянтен начин. Стражът на Реал обаче бе безпомощен при добавката на Риера, който отново с глава отбеляза второто си попадение в двубоя.

Две минути по-късно отново Роналдо стреля от дистанция. Този път ударът на фаворита за Златната топка мина по-близо, но отново покрай вратата.

В 44-тата минута Серхио Рамос бе изгонен за втори жълт картон за удар с лакът в лицето на Роберт Торес.

Минути по-късно Иско намали. Роналдо преодоля двама-трима противникови футболисти и предостави топката на Иско. Младият испанец стреля силно и от дъгата пред наказателното намери долния десен ъгъл на Фернандес.

Въпреки че останаха с човек по-малко на терена, футболистите на Карло Анчелоти успяха да изравнят. В 80-ата минута Пепе засече центриране на Иско и с глава преодоля Фернандес. Минута преди това численото равенство на терена бе възстановено, след като Франсиско Силва получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Роналдо.

В края на двубоя Ди Мария имаше възможност да отбележи победно попадение, но след добрия си рейд, ударът му бе спасен с вещина от Фернандес.