3. Реал (М) излезе начело в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал (М) излезе начело в Примера (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роналдо показа "Златната топка"

Реал (Мадрид) победи с 2:0 тима на Гранада в първи мач от 21-вия кръг на Примера дивисион. И двете попадения паднаха през втората част на двубоя. Победата изкачи столичани на върха в Ла лига за първи път от цели 18 месеца, когато спечелиха титлата преди година и половина.

Кристиано Роналдо показа „Златната топка” пред феновете на Реал (М) на „Сантяго Бернабеу”. Привържениците на „белия балет” зарадваха звездата си с прекрасна хореография, изписвайки CR7.

Португалецът отпразнува наградата си за най-добър футболист за 2013-а, като откри резултата малко след почивката, а в средата на втората част Карим Бензема оформи крайното 2:0.

Първото полувреме няма да се запомни с нищо друго освен със задната ножица на Кристиано Роналдо. Португалецът пробва атрактивния удар от няколко срещи насам, но все още не успява да отбележи. Този път Роналдо намери добре топката, но стражът на Гранада реагира страхотно.

Тимът на Карло Анчелоти излезе по-мотивиран през втората част и в рамките на минута Ди Мария и Модрич пропуснаха да се разпишат. В 57-ата минута обичайният заподозрян Кристиано Роналдо изведе Реал (М) напред. Модрич намери Роналдо в наказателното поле, португалецът се обърна и успя да промуши топката между трима бранители на гостите.

Португалецът отпразнува гола си, вдигайки показалец високо във въздуха, показвайки, че той е номер 1.

Носителят на „Златната топка” за малко да отбележи и втори гол. След изпълнение на пряк свободен удар, топката рикошира в гърба на Пепе и срещна напречната греда.

В 74-тата минута Карим Бензема осигури трите точки за „кралския клуб”. След бърза атака по лявото крило, Роналдо изведе Марсело в наказателното поле. Бразилецът намери Бензема, който от точката за изпълнение на дузпата оформи крайното 2:0.

Реал събра 53 точки и поведе в класирането с две пред Барселона и Атлетико (Мадрид). "Белия балет" отново може да се върне на третата позиция, като досегашните лидери ще изиграят мачовете си в неделя.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига