3. Реал изтръгна победата в Алмерия с 2:1 (видео)

Реал изтръгна победата в Алмерия с 2:1 (видео)

„Кралете” се измъчиха при гостуването си, но късметът ги остави в борбата за титлата

Реал Мадрид постигна изключително трудна победа при гостуването си на Алмерия. „Белия балет” спечели с 2:1 и остана на три точки от лидера Барселона на върха в класирането на Примера. Тимът на Мануел Пелегрини осъществи пълен обрат на „Естадио дел Медитеранео” след голове на Роналдо и Ван дер Ваарт, като преди това Крусат бе извел Алмерия напред в резултата.

До голяма степен в действията на Реал личеше подценяване, което можеше да изиграе много лоша шега на кандидат шампионите след тежкото поражение от Барселона в „Ел Класико” миналата седмица. Все пак късметът е на страната на силните, както гласи една максима, и „Галактико” си тръгна с трите точки от Андалусия. От своя страна Алмерия показа много зрелищен и приятен футбол и нямаше да бъде незаслужено, ако бе взел точката.

Реал натисна в началото, но ударите на Ван дер Ваарт, Гаго и Роналдо не намериха целта. При първата си по-сериозна атака домакините откриха малко изненадващо резултата в своя полза. Уче бе изведен по дясното крило и центрира ниско в наказателното поле, където бранителите на Реал изгледаха топката, която попадна у Крусат и той я прати в мрежата на Касияс. Все пак при паса към нигериеца останаха съмнения за засада.

Попадението стъписа „кралете” и Алмерия продължи да атакува смело. Сисма затрудни Касияс в 22-ата минута, когато изпълни пряк-свободен удар, но капитанът на Испания изби в ъглов удар, от който не произлезе нищо.

На сцената обаче излезе Кристиано Роналдо, който на бързо помете защитата на домакините и изравни резултата в 27-ата минута. Португалецът пое топката пред наказателното поле и излъга цели трима защитници, стигна до стрелкова позиция и с диагонален удар наказа дързостта на Алмерия – 1:1.

Реал можеше много бързо да стигне до пълен обрат, но първо ударът на Игуаин от дузпата бе избит, после Гути тресна страничната греда, а при добавката на Ван дер Ваарт сферичното тяло като по чудо не влезе за втори път в мрежата. Домакините обаче също имаха много добро положение, след като отново бяха подценени в предни позиции. Калу Уче пропусна идеална възможност в 31-ата минута, когато остро центриране на Крусат попадна у него във вратарското поле, но техничният опит на нигериеца бе слаб и Касияс улови.

След двуостра игра до края на полувремето двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:1.

Втората част започна с доминация за Реал, който се нуждаеше от задължителна победа, но Алмерия също поглеждаше към Касияс, което правеше двубоя изключително приятен. В 57-ата минута техничен удар на Игуаин бе избит от гол линията, а в ответната атака Уче отправи опасен шут, който излезе в аут. В 60-ата минута Роналдо и Марсело осъществиха великолепна акция, завършила с удар на крайния бранител и спасяване на Алвеш в последния миг.

Времето неумолимо течеше, а с това и натискът на Реал се засилваше. Роналдо пропусна още две не лоши положения да успокои с втори гол тима, а и феновете му, след индивидуални пробиви.

Ван дер Ваарт обаче се оказа спасителят в 69-ата минута. Той получи топката от Игуаин на границата на наказателното поле и с нисък удар я оплете неспасяемо в долния ляв ъгъл на блестящия до този момент Диего Алвеш.

Голът не повлия по никакъв начин на домакините и Касияс трябваше да се намесва при удар на Уче в 74-ата минута. На другата врата Алвеш спаси пореден опит на Роналдо.

Десет минути преди края Уче пропусна невероятна възможност да изравни резултата. Той бе оставен непокрит при свободен удар и засече глава центрирането, но топката като по чудо не се озова в мрежата на Касияс.

До края Реал тактически владееше повече топката и не допусна нови опасности пред своята врата, а дори можеше да стигне и до трети гол.

Така „кралете” взеха три точки и събраха 80 в актива си, с 3 по-малко от лидера Барселона шест кръга преди края. Алмерия е 13-и с 37 точки, с 8 над опасната зона.

АЛМЕРИЯ – РЕАЛ МАДРИД 1:2
14’ Крусат (1:0)
27’ Роналдо (1:1)
69’ Ван дер Ваар (1:2)

Алмерия: Диего Алвеш, Мичел (74-Корона), Пелерано, Варгас (56-Ортис), Сисма, Ернан Бернардело, М’Бами (85-Гоитом), Пиати, Сориано, Крусат, Уче.
Треньор: Хуанма Лийо

Реал Мадрид: Касияс, Арбелоа, Рамос, Албиол, Марсело, Алонсо, Гаго (46-М. Диара), Гути (77-Л. Диара), Ван дер Ваарт, Роналдо, Игуаин (87-Бензема).
Треньор: Мануел Пелегрини

Жълти картони: Бернардело, Сисма, Пелерано (Алмерия), Гаго, М. Диара, Гути, Албиол (Реал)
Червени картони: -
Съдия: Перес Ласа
Стадион: „Естадио дел Медитеранео”, Алмерия, Андалусия

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1