3. Реал довърши започнатото срещу Жирона и продължава напред за Купата (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Белия балет" продължава напред с общ резултат 7:3

Реал (Мадрид) победи с 3:1 като гост Жирона в мач-реванш от 1/4-финалите за Купата на Испания. "Белия балет" имаше комфортен аванс от 4:2 след първата среща на Бернабеу и очаквано не допуснаха изненадваща загуба с два гола разлика.

Солари остави извън титулярите си Тибо Куртоа, Лука Модрич и Иско, като на тяхно място излязоха Навас, Йоренте и Себалос.

Първата по-опасна атака на гостите дойде в 27-та минута, като това се оказа и моментът за първия им гол. Карим Бензема разигра две двойни подавания на границата на наказателното поле, след което навлезе в пеналта и с хубав удар откри.

Две минути преди почивката отново французинът бе точен за 0:2, след като овладя топката в наказателното поле и с хубав диагонален изстрел реализира.

След полувремето Реал продължи да задържа повече топката, но изненадващо в 71-та минута Педро Поро намали за 1:2. Резултатът обаче остана такъв само пет минути, след като в 76-та Маркос Йоренте върна двата гола аванс на Реал (Мадрид).

До края на срещата гостите можеха да покачат още повече резултата, но удари на Васкес и Гарет Бейл излетяха встрани от целта.

Така с общ резултат 7:3 мадридчани продължават на 1/2-финалите за Купата на Испания.