3. РБ Лайпциг се върна на победния път след лесно 2:0 над Херта (резултати+репортажи)

РБ Лайпциг не срещна съпротива от Херта и победи с 2:0, за да се върне на победния път в Бундеслигата, където се провежда предпоследният кръг преди зимната пауза. Миналия кръг новакът, който прави фурор, претърпя първо поражение (0:1 срещу Инголщад), но сега отново беше убедителен и временно излезе първи с 3 точки аванс пред Байерн. Тимът от Мюнхен гостува на Дармщад в неделя.

В 7-ата минута вратарят на Херта Ярстайн извади шут по диагонала отблизо на Марсел Халстенберг. В 25-ата минута Кейта не можа да улучи добре топката сред куп от играчи в пеналта. А Форсберг създаде много проблеми на защитата на гостите.

Като цяло Херта не успя да създаде чисти голови положения.

Лайпциг проби защитата на Херта в 41-ата минута, когато Кейта изведе Тимо Вернер, който овладя отлично и плъзна покрай вратаря с левия крак в далечния ъгъл, отбелязвайки 9-ото си попадение този сезон и 4-ото в последните 5 мача.

За 12-и път този сезон Лайпциг излезе напред в резултата.

Капитанът Вили Орбан вкара втория гол за домакините в 62-ата минута, когато беше оставен напълно непокрит при корнер и мощно с глава прати в мрежата.

Гол на Поулсен в 79-ата минута, с който резултатът ставаше класически, пък не беше признат поради засада.

Така РБ Лайпциг записа 11-ия си успех в 15 мача този сезон и събра 36 точки, с 3 повече от Байерн.

На „Опел Арена” Дани Латца, който никога не бе вкарвал в Бундеслигата досега, наниза хеттрик за успеха на Майнц с 3:1 над Хамбургер.

Закъсалият Хамбургер, който нямаше загуба в 4 поредни мача и беше в серия от 2 поредни победи, поведе в 21-ата минута. Първия гол за деня отбеляза Боби Ууд с марковия си шут. Резултатът бе изравнен петнайсетина минути по-късно чрез Дани Латца, получил подарък от Дъглас Сантос. Дефанзивният халф Латца беше точен и в 56-ата минута с нов нисък удар. Германецът, преминал през всички юношески формации на националния отбор, заби трето попадение в 67-ата минута с ракета от границата на наказателното поле.

Хамбургер остава на 16-ото място с 10 точки, колкото има и 15-ият Волфсбург /-1 мач/. Майнц се изкачи до 9-ата позиция с 20 точки.

В Гелзенкирхен Йехвен Коноплянка отърва Шалке от 4-а поредна загуба във всички турнири в мача срещу Фрайбург. Първото полувреме беше изключително скучно. В 64-ата минута Флориан Нийдерлехнер беше изведен, заобиколи Ралф Ферман и прати в опразнената врата на Шалке.

„Кралскосините” изравниха 15 минути преди края, когато Абдул Рахман Баба направи перфектно центриране и Йехвен Коноплянка изравни с първия си гол в Бундеслигата.

И двата отбора бележат спад в класирането, като Фрайбург са 10-и, а Шалке – 11-и.

В Бремен Кьолн развали серията на Вердер от две поредни победи след 1:1. В 28-ата минута Антони Модест предизвика спасяване отстрана на Ярослав Дробни, топката се провря под тялото на чешкия вратар и Артьомс Рудневс вкара втория си гол този сезон и 150-ия за Кьолн срещу Вердер.

Серж Набри изравни 5 минути преди почивката, като вратарят Томас Кеслер не се намеси убедително.

Вердер остава 14-и, а Кьолн – 7-и.

Аугсбург победи Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:0 в първия мач на Мануел Баум начело на баварците. Единствения гол падна в 75-ата минута, Мартин Хинтерегер  вкара на бившия си клуб при корнер.

Аугсбург се изкачи до 12-ото място, а Гладбах се смъкна до 13-ото.

18:30 Байер (Леверкузен) – Инголщад

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора

Бившият треньор на Челси продължава да бъде свързван с Манчестър Юнайтед

Барселона сложи клауза от 500 милиона евро на Бернал

Талантът Марк Бернал ще удължи договора си с Барселона до 2029 г

Рафаел Леао: Чест е да съм капитан на Милан

Крилото на "росонерите" говори преди тазвечершния сблъсък с Байер Леверкузен

Юнайтед набелязал Индзаги за заместник на Тен Хаг?

Италианският специалист се представя отлично в Интер последните три години

Шампионска лига отново е тук с две мегадербита

Вторият кръг от Шампионската лига предлага Байер Леверкузен - Милан и Арсенал - ПСЖ