3. РБ Лайпциг прободе Леверкузен и окупира върха преди немската класика (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дебютантът в Бундеслигата пренаписа историята след обрат в изключителен мач

В изключителен първи мач от 11-ия кръг на Първа Бундеслига отборът на РБ Лайпциг надви Байер Леверкузен с 3:2. След като изоставаше два пъти в резултата на „БайАрена”, дебютантът в немския елит не спря да търси крайния успех и го постигна девет минути преди края.

Воденият от Ралф Хазенхютъл тим се превърна в първия новак в Бундеслигата, който в първите си 11 мача не допуска загуба. По този начин отборът излиза еднолично начело в класирането и ще чака съботното дерби между Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен).

Леверкузен пък два пъти повеждаше, а при 2:1 изпусна и дузпа.

Още в 60-ата секунда домакините откриха. Кевин Кампъл засече перфектно центриране отляво на Юлиан Бранд и промуши силно в близкия ъгъл.

Лайпциг обаче бързо изравни. След поредица от корнери топката се удари в гърба на Юлиан Баумгартлингер и влетя в мрежата му в 4-ата минута, като центрирането бе на Емил Форсберг.

Леверкузен си върна преднината в добавеното време на първата част. Юлиан Бранд разстреля Петер Гулачи при контрадействия. Асистенцията бе на Чалханоглу.

Юлиан Бранд изработи и дузпа в 54-ата минута, когато принуди Щефан Илсанкер да го фаулира в наказателното поле, но Чалханоглу я изпорти, като унгарският вратар Гулачи усети избрания ъгъл.

Драмата не свърши дотук. РБ Лайпциг изравни в 67-ата минута, когато Емил Форсберг пробяга необезпокоявано 60-70 метра и разстреля Лено за 5-ия си гол този сезон.

До края двата отбора играха отворено. Девет минути преди края гостите за първи път в мача излязоха напред в резултата. С първия си гол в Бундеслигата капитанът Вили Орбан оползотвори с глава центриране на Форсберг.

РБ регистрира шеста поредна победа в Бундеслигата, остана един от трите отбора без поражение и събра 27 точки, като има аванс от 3 пред Байерн. Хофенхайм също е без загуба, като заема третата позиция с 20 точки. Леверкузен остана 8-и с 16.

Ибрахимович отново е национал на Швеция

Големият син на Златан Ибрахимович - Максимилиан е извикан в юношеския тим на "Тре крунур"

Рома предлага нов договор на вратаря Миле Свилар

Титулярният страж на Рома е близо до контракт за още пет години

Манчестър Юнайтед ще има сериозни проблеми, ако пропусне Шампионската лига

"Червените дяволи" са пред сериозна финансова криза при ново оставане извън топ 4

Няма да е ЦСКА: Балотели, отива в трета дивизия на Испания

Италианският нападател е пред подпис с Интерсити

Френки Де Йонг се завръща за Барселона

Нидерландският халф лекуваше контузия пет месеца

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора