3. Разгром над Хофенхайм доближи Волфсбург до титлата

Разгром над Хофенхайм доближи Волфсбург до титлата

Отборът на Волфсбург записа изключително важна и убедителна победа с 4:0 при домакинството си на Хофенхайм от 30-ия кръг на немската първа Бундеслига. „Вълците” разбиха своя съперник през втората част, а Един Дзеко се отличи с хеттрик. Хофенхайм пък нямаше нищо общо с отбора, който мачкаше по немските терени през първия полусезон, и дори можеше да запише още по-тежка загуба.

Домакините от Волфсбург диктуваха събитията на терена през целия мач и редяха положение след положение, но Дзеко, Мисимович и Графите се скъсаха да изпускат. „Вълците” изглеждаха доста свирепи в атака, но малшансът и добрата игра на вратаря на гостите Тимо Хилдебранд им попречиха да стигнат до гол през първата част.

През второто полувреме обаче Волфсбург се отпуши и тотално разнищи отбраната на гостите. Един Дзеко даде начало на головата серия в 66-ата минута с хубав удар с левия крак. Само 8 минути по-късно босненецът отново бе точен. Графите изведе Дзеко на празна врата и за реализатор от неговата класа не бе проблем да чукне топката в опразнената врата.

След още 4 минути преднината на домакините стана класически, а Един Дзеко оформи своя хеттрик. Босненецът остана непокрит в наказателното поле и с точен удар с десния крак матира Хилдебранд за трети път – 3:0. Минута преди края на срещата положението за Хофенхайм стана още по-тежко, след като Андреас Бек фаулира Марсел Шафер в наказателното поле, за което получи втори жълт картон и напусна терена. Графите бе точен от бялата точка и оформи крайното 4:0.

Така с този успех Волфсбург остава на първото място с актив от 60 точки, на 3 пред шампиона Байерн. Хофенхайм пък се смъкна на 9-а позиция с 45 точки в актива си и минимални шансове за участие в Лига Европа догодина.