3. ПСЖ удържа хикс в реванша с Валенсия и продължава напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

ПСЖ удържа хикс в реванша с Валенсия и продължава напред (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лавеци прати парижани напред след 1:1 в реванша, ПСЖ страдаше без голямата звезда Златан Ибрахимович, Бекъм не игра

Пари Сен Жермен удържа 1:1 срещу Валенсия на „Парк де Пренс” и се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига. Банега изведе Валенсия напред в началото на втората част от осминафиналия реванш, но Лавеци изравни за парижани, които бяха много различен отбор без голямата звезда Златан Ибрахимович. След 2:1 за „принцовете” на „Местая”, играчите на Карло Анчелоти се класираха напред с общ резултат 3:2. Френският тим стига 1/4-финал в най-престижния клубен турнир за първи път от 1994 година насам.

Дейвид Бекъм беше резерва и така и не се появи за първи път в игра за ПСЖ в Шампионска лига. Без наказания Златан Ибрахимович, Пари Сен Жермен изглеждаше тотално променен отбор. Въпреки наличието на играчи като Лавеци, Пасторе и Лукас Моура, французите бяха много по-малко опасни без шведската звезда, която получи червен картон в първия мач.

Солдадо водеше атаката на „прилепите”, а Коста, Фегули и Хонас трябваше да помагат напред. Рефер пък беше сърбинът Милорад Мазич.
Първото полувреме беше може би най-слабото и за двата отбора през този сезон в Шампионска лига. Гостите имаха нужда от два гола, но стигнаха до вратата едва няколко пъти. Играчите на Анчелоти играеха без енергия и бяха лесно предвидими.

Хонас се измъкна от Жале в седмата минута, но крайният защитник го настигна и поправи грешката си в решаващ момент.

Шантом намери Лукас Моура, който демонстрира бързи финтове с крака и прати близо до гредата на Гуайта.

Валенсия създаде първото чисто положение в 15-ата минута. Хонас пусна за Солдадо, испанският национал стигна първи до топката, но Сиригу имаше време да спаси.

Жале се контузи и беше сменен от Ван дер Вийл на фланга, а Бараган  изби удар на Пасторе.

Атаките не носеха голяма заплаха и Тино Коста опита далечен шут, който не намери очертанията на вратата. Хонас също се пробва в края на първата част, но Сиригу бе на място. Пасторе едва не принуди Тино Коста да си вкара автогол но топката излезе в корнер.

Мачът живна след почивката, а голяма заслуга за това имаше Ернесто Валверде, който извади капитана Давид Албелда, за да включи далеч по-офанзивния Евер Банега.

„Прилепите” владееха повече и търсеха път към мрежата. Сякаш от нищото те намериха такъв 10 минути след паузата.

Хонас получи пред наказателното поле и от дистанция с мощен изстрел покрай Алекс прати в левия ъгъл зад безпомощния Сиригу за 0:1. Голът даде надежда на Валенсия, че отборът може да се класира напред, ако отбележи само още едно попадение.

Анчелоти отвърна и смени Тиаго Мота, за да пусне още един нападател в лицето на Кевин Гамейро.

Атакуващата мощ на домакините се усили и това се усети. Матуиди изведе Лавеци сам срещу вратаря, но Гуайта излезе напред и спря аржентинеца.

ПСЖ стигна до изравнителен гол в 66-ата минута. Грешен пас в центъра подари топката на Гамейро, той напредна, защитата се обърка и топката стигна до Лавеци. Неговият първи удар бе спасен от Гуайта, но при добавката бившата звезда на Наполи не сбърка и с петия си гол в Шампионска лига този сезон изравни – 1:1.

Само един гол беше нужен на „прилепите” да вкарат мача в продължения. Гостите натиснаха и стигнаха до серия корнери, които бяха отразени от парижани.

Анчелоти реши да заздрави защитата в последните минути и пусна Мамаду Сако на мястото на Лукас Моура. Това означаваше, че Дейвид Бекъм няма да направи дебют за отбора в турнира тази вечер на „Парк де Пренс”.

ПСЖ откровени бавеше играта в последните минути, но въпреки нервния завършек удържа хикса, който устройваше домакините и се класира за четвъртфиналите.

Жребият за следващата фаза на Шампионската лига е на 15 март (петък) в Нион.

ПСЖ - Валенсия 1:1 (общ резултат 3:2)
0:1 Банега '55
1:1 Лавеци '66