3. ПСЖ разнищи Монако с 4:1 и спечели Купата на Лигата за четвърта година поред (ВИДЕО)

Съдийски грешки и отчайващо слабата защита на Монако допринесоха за погрома, 40 гола в 40 мача за Кавани

Пари Сен Жермен спечели за рекордния четвърти пореден път Купата на Лигата във Франция след успех с 3:1 над Монако на финала на стадиона в Лион. Дракслер изведе ПСЖ напред от засада рано-рано, а Тома Лемар изравни, но преди почивката Ди Мария пак даде аванс на парижани. След паузата Единсон Кавани реши всичко от воле и донесе седмия трофей на „принцовете” от този турнир.

Преди финала Леонардо Жардим се притесняваше, че паузата за националните отбори ще даде превес на ПСЖ, защото неговите играчи Мбапе, Бакайоко и Менди направиха дебюти за родината и нямаха време да си отпочинат. Фалкао беше контузен, а Фабиньо – наказан.

Отборът на Унай Емери още не беше побеждавал „монегаските” този сезон и искаше да им върне за по-ранните реми и загуба.

Всичко започна по скандален начин, защото в 4-ата минута Верати изведе Ди Мария сам срещу вратаря, но аржентинецът не стреля, а подаде за Дракслер на празна врата за 1:0. Повторенията показаха, че имаше засада при последния пас към германския национал, но съдиите не я видяха.

Възпитаниците на Леонардо Жардим постепенно натиснаха и в 27-та минута Джибрил Сидибе овладя пас на Бернардо Силва и после намери Тома Лемар, който с левия крак обърна в десния ъгъл, докато Трап чакаше нисък изстрел в другия ъгъл и не мръдна – 1:1.

Монако започна да атакува още по-настървено, а Кавани искаше дузпа за спъване от страна на Менди, като Ди Мария се включи към протестите, останали глас в пустиня.

Даниел Субашич направи фантастично двойно спасяване срещу Кавани в 36-ата минута. Трап също демонстрира умения и изби в корнер воле на Валер Жермен при центриране на Моутиньо от друг корнер.

ПСЖ все пак се оттегли на почивка с нов спорен гол минута преди паузата. Дракслер сякаш си помогна с ръка при овладяването на дълъг пас от Серж Орие, а после видя вдясно свободния Ди Мария, който отблизо не сбърка в десния ъгъл за 2:1.

Монако започна с желание за обрат втората част, но Кавани попари всякакви такива мечти. 9 минути след паузата Верати центрира меко отдясно, а зад неориентирания Камил Глик уругваецът Кавани с удоволствие разстреля Субашич с воле от въздуха за 3:1.

Кавани не пропусна да направи и един от марковите си невероятни пропуски. Ди Мария му достави идеално центриране във вратарското поле, но там деветката не нацели празната врата, а стреля в рекламното пано до нея.

Монако се мъчеше да се върне в мача, но минутите минаваха и това не се случваше. Точката на спора сложи отново Кавани, когато в 90-ата минута Ди Мария открадна топката, проби отляво и центрира, а Кавани мощно от ждроб препарира Субашич с удар в горната греда и вътре за крайното 4:1.

Кавани стана рекордьор на ПСЖ по голове за Купата на Лигата и вече има 12, изпреварвайки Педро Паулета (10) и има впечатляваща статистика този сезон - 40 гола в 40 мача.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1