ПСВ и Борусия оставиха развръзката за Дортмунд (ВИДЕО)

Двата отбора си размениха по един гол в Нидерландия

Нидерландският ПСВ (Айндховен) и германският Борусия (Дортмунд) завършиха при резултат 1:1 първия осминафинален двубой помежду си от тазгодишното издание на Шампионската лига.

Гостите откриха през първото полувреме чрез Дониел Мален (24), но малко след началото на второто Люк де Йонг (56) изравни от дузпа.

Така двата тима фиксираха второ последователно равенство 1:1 в турнира, след като регистрираха реми и в предишната си среща през 2002 година, която бе в групите.

Във вторник вечер, още в 4-ата минута нападателят на гостите Никлас Фюлкруг имаше нужда от медицинска помощ, но след това успя да продължи срещата.

Домакините успяха да осъществят натиск, но разчитаха предимно на центрирания, а защитата на „жълто-черните“ бе добре подредена.

Борусия отговори с шут от дистанция на един от двамата нидерландци в стартовия си състав - Дониел Мален, но Валтер Бенитес внимаваше.

ПСВ на свой ред опита да открие, ала изстрелът на Малик Тилман мина покрай страничната греда.

Последваха опити на Марко Ройс и Фюлкруг преди да се стигне до 24-ата минута, в която гостите реализираха.

След индивидуален рейд на Мален и удар от почти невъзможен ъгъл нидерландецът откри, но не се зарадва в знак на уважение към бившия си клуб.

Не след дълго ПСВ отново нямаше късмет, защото шутът на Джоуи Ферман срещна напречната греда, а в 37-ата минута нападателят Бакайоко пропусна.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Дортмунд, но с възход в играта на ПСВ. Той продължи и в началото на второто полувреме.

Десет минути след паузата Матс Хумелс извърши нарушение в пеналта и главния съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Люк де Йонг, който я прати в мрежата и вдигна на крака домакинските фенове на стадион "Филипс".

В 61-ата минута Мален се размина на сантиметри с второто си попадение в срещата, а в 72-ата и резервата Мариус Волф нямаше шанс след удар с глава, спасен с вещина от вратаря на домакините.

До края повече голове не паднаха и така двата отбора оставиха развръзката за реванша, който е на 13-и март в Дортмунд.

ПСВ (АЙНДХОВЕН) - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 1:1
0:1 Дониел Мален (24)
1:1 Люк де Йонг (56, д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПСВ: 1. Валтер Бенитес, 3. Джордан Тезе, 22. Йерди Схаутен, 18. Оливие Боскали, 8. Сержиньо Дест, 10. Малик Тилман, 23. Джоуи Ферман, 34. Исмаел Сайбари, 11. Йохан Бакайоко, 9. Люк де Йонг;

Борусия: 1. Грегор Кобел, 26. Юлаин Риерсон, 15. Матс Хумелс, 4. Нико Шлотербек, 22. Ян Маатсен, 20. Марсел Забитцер, 23. Емре Джан, 21. Дониел Мален, 11. Марко Ройс, 10. Джейдън Санчо, 14. Никлас Фюлкруг.