3. Приятелчетата от Шпортфройнде Лоте изхвърлиха учасника в ШЛ Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Третодивизионният тим хвърли голямата сензация в турнира за Купата на Германия

Третодивизионният немски Шпортфройнде Лоте елиминира сензационно участника в Шампионската лига Байер (Леверкузен) след дузпи още във втория кръг (1/16 финали) на турнира за Купата на Германия. Редовното време завърши 1:1, в продълженията двата отбора си размениха по още едно попадение, като домакините се добраха до дузпи с човек по-малко! От 11-те метра Лоте се наложи с 4:3.

Преди това Леверкузен бе спечелил последните си 9 гостувания в турнира.

Кевин Фоланд откри за гостите от Леверкузен в 25-ата минута, но Роберто Хилберт си отбеляза автогол за кеф на феновете на кокетния „Фримо Щадион”, открит през 2009 г. Байер получи стимул в 79-ата минута, когато Тим Вендел от състава  на Лоте получи втори жълт картон. „Аспирините” обаче имаха нужда от продължения, за да поведат отново чрез Фоланд в 95-ата минута. В 105-ата обаче Лоте изравни с гол на Кевин Фрайбергер и победителят трябваше да бъде определен след дузпи.

За Леверкузен пропуснаха Арангис, Фоланд и Баумгартлингер, докато домакините изтърваха с една по-малко.

В още два от останалите три ранни мача имаше дузпи. Друг елитен тим – Фрайбург, отпадна от втородивизионния Зандхаузен - 3:3 в редовното време и продълженията, 3:4 при ударите от бялата точка; Мюнхен 1860 (Втора Бундеслига) победи с 4:3 след дузпи (0:0 в редовното време и продълженията) Вюрцбургер Кикерс (Втора Бундеслига). Единствено мачът между втородивизионните Динамо Дрезден и Арминия Билефелд завърши в редовното време. Гостите продължават напред благодарение на гол на Кристоф Хемлайн в 66-ата минута.