3. Принца на Рим изведе Рома до дългоочакван успех над Ювентус (видео)

Принца на Рим изведе Рома до дългоочакван успех над Ювентус (видео)

С гол на Тоти "вълците" надвиха италианския шампион на "Олимпико"

Рома постигна първа домакинска победа над Ювентус за първенство от месец февруари 2004 година насам, след като се наложи с минималното 1:0 над лидера в класирането в дербито на 25-ия кръг от италианската Серия „А”.

Римските „вълци” се намираха в тежка серия от шест мача без успех в Калчото преди двубоя на „Олимпико”, но показаха воля и успяха да постигнат първи триумф под ръководството на своя временен наставник Аурелио Андреацоли.

Двубоят в Рим започна равностойно, но гостите от Торино стигнаха до първата добра възможност за откриване на резултата.

Това стана в деветата минута, когато топката попадна в мрежата на Рома, но гол не беше отчетен, тъй като преди това бе маркирана засада на Матри.

Десет минути по-късно пък Де Роси влезе остро в краката на съперник и си изкара жълт картон, който ще го лиши от участие в следващия мач, а Юве получи правото да изпълни пряк-свободен удар.

Зад топката застана Андреа Пирло, който стреля прецизно, но Мартин Стекеленбург показа класа и успя с една ръка да отрази шута на италианския национал.

В 30-ата минута пък Франческо Тоти влезе с бутоните в краката на Пирло и също получи жълт картон, който го вади от сметките за визитата на Аталанта в следващия кръг. Така почивката дойде при равенство 0:0, но малко след нея Рома нанесе своя удар.

Това се случи в 58-ата минута, когато капитанът и легендата на „вълците” Франческо Тоти се възползва от недобро изчистване на топката от отбраната на „бианконерите” и от движение я прати неспасяемо в горния ъгъл на пазената от Джанлуиджи Буфон врата – 1:0.

Попадението вдъхна самочувствие на домакините и те заиграха още по-спокойно, докато в действията на гостите личеше припряност.

Наставникът на „Старата госпожа” Антонио Конте опита да промени развоя на срещата, пускайки в игра френския нападател Никола Анелка, който дебютира за Юве в Серия „А”, но това не даде резултат.

До края на срещата Рома можеше да стигне и до ново попадение, но и минималният успех бе достатъчен повод за радост на „Олимпико”.

След загубата си Юве остана на пет точки пред втория Наполи, който има 50 и в неделя приема Сампдория в опита си да скъси изоставането от „бианконерите”, докато с успеха Рома се изкачи временно на седмата позиция с 37 пункта от 25 мача.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1