3. "Прилепите" полетяха над Андалусия (видео)

"Прилепите" полетяха над Андалусия (видео)

Валенсия стартира убедително сезона в испанското първенство. „Прилепите” на Унаи Емери взеха гостуването си на Малага с 3:1. Два гола на Хоакин Санчес между 70-ата и 74-ата минута осигуриха успеха на стадион „Ла Росаледа” в отсъствието на контузения таран Роберто Солдадо.

Валенсия излезе с едни гърди напред в 9-ата минута след жесток гол с глава на Адурис. Той оползотвори центрирането на Хоакин от ъглов удар с мощ и отбеляза първия гол за „прилепите” в новото първенство.

В 35-ата минута Хоакин изведе Мата, който можеше да удвои аванса на гостите, но вратарят на Малага Арнау се справи великолепно, предотвратявайки сигурно попадение.

Минута преди почивката равенството беше възстановено, след като Себа Фернандес се възползва от прострелно центриране на Елисеу от свободен удар и чукна топката в мрежата на Сезар.

След не особено чисти голови възможности Валенсия съумя отново да поведе. В 69-ата минута диагонален шут на Хоакин се рикошира от Иван Гонзалес и Арнау нямаше шансове да спаси – 2:1.

Само пет минути по-късно в образцова атака с участието на Алба, Адурис и Хоакин последният с премерен удар в далечния ъгъл окончателно уби всякаква интрига в двубоя.

Така третият от миналото първенство показа, че отново ще бъде сред водещите тимове, въпреки продажбата на основни футболисти като Давид Вия, Давид Силва и Никола Жигич.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър