3. Приказката на Мура в Лига Европа приключи

Приказката на Мура в Лига Европа приключи

Лацио отстрани словенския тим от плейофния кръг на турнира след две победи с общ резултат 5:1

Отборът на Лацио постигна победа и в реванша срещу Мура от плейофния кръг на Лига Европа. Тази вечер „римските орли” надделяха над словенския тим с 3:1 на „Олимпико” в Рим. Първият двубой пък бе завършил с победа с 2:0 в полза на играчите на Владимир Петкович.

Мура отстрани българския ЦСКА във втория квалификационен кръг на Лига Европа, а след това – в третия, елиминира и Арсенал (Киев). Словенският отбор обаче не успя да излезе краен победител в сблъсъка срещу Лацио и приключва с тазгодишното си участие в европейските клубни турнири.

Иначе в днешния мач Лацио поведе с 1:0 след гол на Либор Козак в 30-ата минута. Мауро Сарате покачи на 2:0 в 42-ата, а на почивката италианският тим имаше аванс от две попадения. Резултатът стана 3:0 в 55-ата минута, когато Либор Козак вкара втория си гол в мача. Почетното попадение за Мура реализира Юре Травнер в 89-ата минута.