3. Престъпно съдийство спаси Барса срещу Реал Мадрид (СНИМКИ+ВИДЕО)

Престъпно съдийство спаси Барса срещу Реал Мадрид (СНИМКИ+ВИДЕО)

Меси вкара гол след неотсъден фаул, подминаха кристално чиста дузпа за "белите"

Шампионът на Испания Барселона завърши 2:2 с Реал Мадрид в последното Ел Класико за сезона.

След 90 минути, изпълнени със сериозни емоции и неточни решения на главния рефер Алехандро Хосе Ернандес, "каталунците" успяха да вземат точката, след като играха през цялото второ полувреме с човек по-малко.

Срещата на Камп Ноу започна равностойно, като първо Луис Суарес получи пас отдясно и се опита веднага да отправи удар, но Рамос изби със шпагат, а в 8-та минута Роналдо на два пъти стреля покрай вратата на Тер Стеген.

В ответната си атака обаче Барса откри, след като Коутиньо намери Суарес малко след центъра, уругваецът веднага изведе Сержи Роберто в коридор отдясно, бекът напредна и центрира на далечната греда към деветката на Барса, който успя да засече от въздуха за 1:0.

Отговорът на Реал Мадрид обаче не закъсня много и в 14-та Кроос намери Роналдо отляво, португалецът върна към него и топката стигна до Бензема на далечната греда, който върна топката в малия пеналт, където Кристиано засече от по-малко от метър, отбелязвайки гол номер 400 в историята на Ел Класико.

В опита си да избие топката пък Пике удари сериозно глезена на Роналдо и нападателят на "белите" видимо изпитваше болка след това.

Малко след 20-та минута Реал (Мадрид) атакува сериозно вратата на Барселона, като първо Роналдо и Кроос отправиха опасни удари, а след това португалецът отново на два пъти пробва мерника си, като в 28-та топката мина на сантиметри от гредата на Тер Стеген след удар с левия крак на португалската звезда.

В 44-та минута емоциите ескалираха, като след сблъсък между Рамос и Суарес двамата влязоха във физическа разпра, което им донесе по един жълт картон, а секудни по-късно Меси потърси реванш за съотборника си, влизайки с двата крака в тези на капитана на Реал и това доведе до официално предупреждение и за него.

Минута по-късно пък Марсело побутна малко по-сериозно Сержи Роберто, който изпусна нервите си и удари в лицето бразилския защитник и това доведе до директен червен картон за футболиста на Барселона.

С човек по-малко на терена Барселона излезе за втората част със смяна на Фелипе Коутиньо със Семедо, а Кристиано Роналдо също отстъпи мястото си на Марко Асенсио.

Въпреки че всички очакваха Барса да изпитва трудности 45 минути с 10 души, противно на очакванията домакините отново поведоха в 52-та минута, след като Суарес открадна топката от Варан отляво, при което напредна и пусна към Меси, който пък залъга двама на границата на наказателното поле и с перфектен удар отбеляза за 2:1 в близкяи ъгъл.

Повторенията обаче показаха категоричен фаул на Суарес при отнемането на топката при началото на головата атака.

Реал трудно намираше път към наказателното поле на съперника, въпреки численото си предимство, но все пак в 72-та минута "кралския клуб" изравни, след като Асенсио намери Бейл в наказателното поле и уелсецът с прекрасен удар преодоля Тер Стеген.

Само минути по-късно съдията Алехандро Хосе Ернандес отново влезе в обкетивите, след като подмина кристално нарушение на Алба срещу Марсело в наказателното поле на Барса.

До края на срещата Барселона прие играта в собствената си половина, за да брани точката и след недостатъчна точност при атаките на гостите това се случи. Така шампионите останаха непобедени в първенството и след този сериозен тест пред тях, докато Реал не успя да се възползва от грешката на Атлетико (Мадрид) по-рано днес и остана на три точки от второто място.

Барселона - Реал Мадрид 2:2
1:0 Луис Суарес '10
1:1 Кристиано Роналдо '15
2:1 Лионел Меси '52
2:2 Гарет Бейл '72