3. Пресата след "Ел Класико"

Пресата след "Ел Класико"

„Ел Класико” бе спечелено от „каталунците”, които надделяха на „Камп Ноу” с 1:0, благодарение на резервата Златан Ибрахимович.

Дербито на испанския футбол между Барселона и Реал (Мадрид) предизвика сериозен отзвук в днешната преса на Пиринейския полуостров.

Ето и заглавия за мача на водещите издания, пишещи за спорт, в Испания.

„Марка”: Пълен погром на „Камп Ноу”

Най-популярният мадридски всекидневник изобщо не се церемони. Изданието обвинява играчите на Пелегрини затова, че не са успели да изравнят резултата като останаха с човек повече на терена още в 62-ата минута. „Максимално наказание за най-добрия Мадрид. Над 220 млн. евро и едно голямо нищо”, пише още изданието.

„АС”: Пепне направи грешка като пусна Ибра

„Пуйол бе колос в защитата. Роналдо не съумя да спаси Кралския клуб. „Каталунците” показаха защо са носители на Шампионската лига и шампиони на Испания. С 10 души на терена „блаугранас” задържаше топката отлично, а действията на Пике и Пуйол бяха перфектни”, пишат журналистите от „АС”.

„Ел Мундо Депортиво”: Ибрахимович надделя в дуела на гигантите

„Ибра влезе и би Реал. Никакъв шанс за играчите на Пелегрини. Невероятен Валдес, безгрешни Пуйол и Пике. Какво да кажем за Дани Алвеш. Такъв пас просто не може да се опише. Завършека на Златан – фамозен. 1:0 и „каталунците” са на върха с 2 точки аванс пред мултимилионния проект на Перес”

„Спорт”: Да живее Ибрахимович

Най-крайният всекидневник на Каталуния прави за смях „белия балет”. „Шведският гигант влезе и само след 5 минути бе точен за 1:0. Ибра получи фамозен пас от Дани Алвеш и простреля най-добрия вратар в света. Футболът надделя. Реал предимно се защитаваше до 62-ата минута, а Барса играеше. След това Валдес, Пике и Пуйол спасиха „блаугранас” от изравняване. Меси пък в края можеше да направи 2:0.”

„Ел Периодико”: Барса страдаше, но наложи своя футбол

„Пеп показа, че футболът му е ясен. Направи правилната смяна и ликуваше 5 минути по-късно. Златан, Златан, Златан, какъв гол. След червения картон на Бускетс „каталунците” страдаха, но удържаха аванса си. Победа, три точки, 1-о място в класирането.”

Карло Анчелоти: Доближаваме се до най-добата си версия