3. Прероден Хамбургер унищожи Нюрнберг с 5:0 и рядко срещан хеттрик за 8 минути (ВИДЕО)

Пиер-Мишел Ласога вкара скоропостижен хеттрик, а Ван дер Ваарт блесна с гол и две асистенции

Хамбургер унижи Нюрнберг с 5:0 пред над 38 000 фенове на неговия „Грундиг Арена”. Пиер-Мишел Ласога вкара рядко срещан хеттрик за 8 минути след почивката, а домакините рухнаха слелд втория гол и останаха без успех от началото на сезона след 8-ия кръг.

Хамбургер буквално е като прероден след назначението на новия наставник Берт ван Марвайк и днес отново вкара страхотни голове.

В 17-ата минута Ван дер Ваарт подаде на Хайко Вестерман на фланга, той центрира, а Ван дер Ваарт със страховита предна ножица и помощта на напречната греда след намесата на вратаря вкара много красив гол за 1:0.

До почивката нови попадения не паднаха, а Нюрнберг опита натиска веднага след почивката.

Домакините рухнаха в 59-ата минута, когато Ласога беше изведен от Ван дер Ваарт и ниско по земя по диагонала намери левия ъгъл за 2:0.
Голът пречупи съпротивата на „франките” и те бяха разгромени. В 62–ата Ван дер Ваарт центрира от ъглов удар, а Ласога засече от вратарското поле в мрежата за 3:0, което бе неговият втори гол.

4 по-късно кошмарна грешка на Нилсон изведе Ласога сам срещу вратаря и с хубав удар с помощта на дясната греда направи хеттрик за 8 минути – 4:0. Това бе първи хеттрик за 8 минути в Германия от 19996 година, когато за същото време хеттрик записа Шон Дънди от Карлсруе.

Разгромът стана пълен, когато Шефер изчисти лошо, а Аслан по подобие на Безяк срещу ПСВ в Лига Европа почти от центъра с едно докосване прати точно в средата на празната врата за 5:0.

Хамбургер вече е 14-и с 8 точки и се измъкна от опасните последни 3 места. Нюрнберг обаче си остана там с 5 точки на 16-о място.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)