3. Преобразен Интер обърна шампиона Ювентус за 12 минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Преобразен Интер обърна шампиона Ювентус за 12 минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

С голове на Икарди и Перишич "нерадзурите" на Франк де Бур спечелиха срещу Юве у дома в първенството за първи път от шест години

Интер напомни за славните си дни и победи шампиона Ювентус с 2:1 с обрат в рамките на 12 минути на „Джузепе Меаца” в 4-ия кръг на Серия А. Лихщайнер изведе „Старата госпожа” нелогично напред в 66-ата минута, но Интер постигна първа победа над Юве у дома в първенството от шест години насам с бързи голове с глава на Икарди и Перишич.

Преди мача Интер бе разкъсван от критики за слабия старт на сезона и загубата от Апоел Беер Шева в Лига Европа. Ювентус също бе недоволен след 0:0 срещу Севиля у дома в Шампионска лига. Алегри бе оставил Игуаин на пейката и разчиташе на Дибала и Манджукич в атака.

В началото Кедира неправилно беше спрян със засада, но и без това Ханданович се хвърли смело в краката му и взе топката. Воле на Дибала беше блокирано, а при контрата Икарди с глава насочи в главата на Бонучи при меко центриране на Едер.

Бенатия получи разтежение и беше заменен от Бардзали още в 24-ата минута. В една от първите си прояви ветеранът в защитата получи жълт картон за фаул срещу Едер.

„Джузепе Меаца” се наелектризира в 34-ата минута с голови положения и пред двете врати. Първо Кедира беше съвсем забравен пред вратарското поле, но с глава насочи слабо право в Ханданович след центриране на Алекс Сандро. Веднага „нерадзурите” подеха контра, Икарди открадна от Киелини и фалцовият му удар по диагонала срещна дясната греда.

Пянич опита много технично да намери далечния ляв долен ъгъл, Ханданович не мръдна, но топката мина на косъм встрани.

Интер започна по-ентусиазирано втората част и натискаше. След час игра Икарди влезе в наказателното поле и не успя с фалцов удар, а Евер Банега се размина и не успя да преодолее Буфон отблизо.

Противно на развитието на мача, Ювентус поведе в средата на първата част. Алекс Сандро със сила премина през Д’Амброзио на левия фланг и центрира успоредно пред голлинията,  а там Стефан Лихщайнер засече от непосредствена близост за 1:0.

Обикновено Ювентус не изпуска преднината си когато поведе, но не и тази вечер. Само две минути след гола на Лихщайнер, Евер Банега центрира от корнер и Мауро Икарди засече с глава, за да матира Буфон в далечния десен ъгъл – 1:1.

Икарди беше бесен малко по-късно, когато не получи дузпа за дърпане и бутане с Киелини в наказателното поле. Алегри пусна Игуаин на мястото на Манджукич.

12 минути преди края Интер взриви от радост „Меаца”. Икарди се измъкна един на един срещу Буфон, но бе затворен, овладя около аутлинията и върна меко центриране на втора греда, където Иван Перишич надскочи Бардзали и прати в обратния ъгъл за 2:1. Само за 12 минути Интер направи пълен обрат срещу шампиона.

Евер Банега си изкара два бързи жълти картона и в 90-ата минута беше изгонен за задържане на Алекс Сандро.

Така след 4 кръга лидер е Наполи с 10 точки, Ювентус остава втори с 9. Интер събира 7 на шеста позиция.