3. Поредно реми сведе до минимум шансовете на Рома за титлата (ВИДЕО)

Поредно реми сведе до минимум шансовете на Рома за титлата (ВИДЕО)

Ужасна контузия беляза нулевото реми с Киево във Вррона, а Удинезе спря серията на Торино без загуба

Рома записа осмо равенство в последните си 9 срещи в Серия А след 0:0 в гостуването на Киево в 26-ия кръг. Така отборът на Руди Гарсия вече 16 поредни мача няма загуба в калчото, но надеждите за титла съвсем намаляха, тъй като лидерът Ювентус има аванс от 8 точки и може да ги направи 11 при успех над Сасуоло в понеделник вечер.

„Летящите магаренца” бяха победили Рома само веднъж у дома в Серия А и имаха още 5 ремита и 6 загуби.

Итурбе стреля твърде високо след пас на Жервиньо, а Де Санктис излезе напред, за да попречи на Пелисиер да се възползва от грешка на защитата.

Мачът бе спрян за кратко след ужасяваща контузия. 19-годишният Федерико Матиело влезе в единоборство с Раджа Наинголан и веднага се видя, че кракът му се огъна страховито. Лекарски екип обездвижи крака на играча, който е собственост на Ювентус, и той бе изнесен на носилка.

Фенове и играчи бяха стъписани от тежката травма, която беше неприятна гледка, и на двата отбора отне няколко минути да върнат мислите си към мача.

Паредес стреля право във вратаря Бидзари, а Палоски не съумя да се възползва от грешка на Астори.

До почивката Жервиньо беше най-близо до гола след пробив отдясно, но ниският му изстрел по диагонала мина на сантиметри покрай далечната греда. Палоски пък получи удобно центриране между централните защитници, но с глава насочи над целта.

Палоски пропусна отлична възможност в началото на второто полувреме и после опита да върне пред вратата, но там Манолас изчисти пред Пелисиер.

Ашли Коул неочаквано можеше да се разпише в 57-ата минута. Бившият ляв бек на Челси получи пас и ударът му бе отклонен в корнер. Тоти пък пусна за набралия скорост Паредес, ударът беше разочароващ право в Бидзари.

Руди Гарсия пусна Верде и Ляич, а после и Пянич, но играта на Рома си остана все така инертна.

В края Жервиньо имаше претенции за дузпа за задържане с ръка от страна на Скелото, но съдията замълча въпреки протестите и нулевото реми се запази до последния сигнал.

Удинезе спря серията от 12 мача без загуба на Торино и победи „биковете” с 3:2 на „Фриули”. Антонио Вутов пак не беше в групата на Удинезе.

Торино поведе след четвърт час с ново попадение на Фабио Куалярела, но само две минути по-късно талисманът на Удинезе Тото Ди Натале изравни.

Панайотис Коне даде аванс на „зебрите” след злощастна намеса на Молинаро, а малийският бранител Мола Ваг покачи на 3:1 в началото на втората част.

Резервата Бенаси даде някакви надежди на Торино с гол за 3:2 в 69-ата минута, но до края Удинезе издържа и съхрани успеха.