3. Пореден категоричен успех на Германия, 4:0 над Лихтенщайн

Пореден категоричен успех на Германия, 4:0 над Лихтенщайн

Поредният си категоричен успех в световните квалификации постигна съставът на Германия. Жертва на играчите на Йоаким Льоб този път стана Лихтенщайн. Мачът от група 4 се игра в Лайпциг на „Зентралщадион”, а германците стигнаха до победа с 4:0.

Още до 10-ата минута на мача „Бундестима” поведе с 2:0. Капитанът Михаел Балак откри в 4-ата минута след страхотен шут от границата на наказателното поле, а правещият страхотен сезон в Хамбургер Марсел Янсен направи 2:0 в 9-ата след грешка на вратаря на гостите. До края на първата част не се стигна до промяна на резултата, а само 3 минути след подновяването на играта Бастиян Швайнщайгер бе точен за 3:0, вкарвайки на празна врата. В 50-ата минута сред голмайсторите се записа и Лукас Подолски след нелепа грешка в защитата на Лихтенщайн. Германските футболисти намалиха оборотите до края и вратарят на Лихтенщайн не инкасира нови попадения в своята мрежа.

Германия е лидер в групата с 13 точки, а аутсайдерът Лихтенщайн е на последното 6-о с една.

ГЕРМАНИЯ – ЛИХТЕНЩАЙН 4:0