3. Поли Тимишоара хвърли бомбата в Румъния: - Безжалостна победа над Динамо с 4:1 в полуфиналите за купата

За поредна година отличието няма да отиде в столицата, Клуж и Васлуй на Станислав Генчев определят другия финалист

Третият в класирането на румънското първенство тим на Поли Тимишоара хвърли бомбата в страната, след като изхвърли безжалостно Динамо Букурещ от турнира за Купата на страната.

На стадиона на Клуж „Константин Радулеску”, пред празни трибуни, Тимишоара разпиляха с 4:1 смятания за фаворит тим на Динамо и се класираха безпроблемно за финала.

Двубоят бе доста интересен. Тимишоара започна силно, след това Динамо изравни играта и натисла съперника си. Противникът започна да разчита на контри, които носеха опасности. Така в 26-ата минута Магера изведе гостите напред.

В 60-ата минута нигериецът Абиодун направи 2:0. 12 минути по-късно Динамо, който е безапелационен лидер в класирането на Румъния, се върна в мача с гол на Кирстеа. С продължаващите си кинжални контри обаче Букур и тогоанецът Нибомбе обезвериха символичните домакини с голове в последните 10 минути.

Така Поли Тимишоара ще чака противника си от утрешната среща между Клуж и Васлуй на Станислав Генчев.

Медиите в Румъния отбелязват, че футболът в страната живее нов живот, за което доказателство е, че още една година отличието няма да отиде в столицата, както ставаше обикновено преди.