3. Почетино: И в двата мача с Юве заслужавахме повече

Почетино: И в двата мача с Юве заслужавахме повече

„За по-малко от три минути допуснахме два гола - това е причината да отпаднем”

„За по-малко от три минути допуснахме два гола - две големи грешки - това е причината да отпаднем.”

Така коментира загубата от Юве след обрат треньорът на Тотнъм.

Момчетата на Маурисио Почетино отстъпиха с 1:2 на „Уембли” в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионска лига и отпаднаха с общ резултат 3:4.

„И в двата мача заслужавахме повече. Горд съм. Играхме фантастичен футбол и до първия гол доминирахме”, посочи Поч.

„Разбира се, че сме разочаровани, но това е част от израстването. Продължаваме напред, но няма как да не сме разочаровани. Създадохме много положения и е ясно, че заслужавахме нещо повече. Във футбола обаче заслугите нямат значение, важното е да бележиш голове и да не допускаш такива. Съперникъ стигна до нашата врата два пъти - не много - но те имаха класата да се възползват от нашите грешки и да отбележат. Изправихме се срещу огромен съперник и ни бе трудно. Представянето ни е позитивно за бъдещето. Нуждаем се от подобни мачове и от този опит, за да продължим да се изграждаме и да се научим как да се борим на подобно ниво", допълни той.