3. Пирова победа за Реал над Малага, Роналдо първи и последен

Пирова победа за Реал над Малага, Роналдо първи и последен

Португалецът блесна с нови два гола, но пак показа лошата страна на характера си

Реал Мадрид победи с 2:0 коравия отбор на Малага в 19-ия кръг на Примера дивисион. В главно действащо лице на двубоя се превърна Кристиано Роналдо. Португалецът вкара и двата гола за своя отбор и бе най-добрият на терена. Той обаче извърши и много глупава постъпка, след като нанесе такъв удар на противников играч, че го изкара от игра. За това суперзвездата на своя отбор получи червен картон и ще пропусне много важното гостуване на Депортиво Ла Коруня следващия кръг, където белия балет няма победа вече 18 години.

Мачът започна по-добре за гостите. Още в 6-ата минута Дуда получи удобна топка и от малък ъгъл прехвърли Касияс. Топката обаче кацна на горната греда и не пожела да влезе. След това обаче Кака върна жеста, след като стреля във вратаря при чисто положение от точката на дузпата. По-късно се откриха две нови възможности за гостите. В 28-ата минута след центриране Фернандо бе много близо до гол, но ударът му с глава мина покрай вратата. Четири минути по-късно отново Фернандо стреля с глава, но над гредата.

Последните две положения сякаш стреснаха играчите на Пелегрини и те изнесоха играта по-напред.

В 35-ата минута Гути проби през центъра, подаде към намиращия се наблизо Бензема, който пусна хитър пас към включващия се отдясно Кака. Бразилецът с едно докосване центрира по земя към Роналдо, който от малкото наказателно поле не сгреши.

В 38-ата минута португалецът вкара фантастичен втори гол. Отново Гути се промъкна през центъра и пусна топката към заелия позиция като централен нападател Роналдо. Той се обърна и с жесток фалциран удар разстреля вратаря на гостите.

В 43-ата минута Роналдо бе близо и до хеттрик, след като изстреля един от типичните си снаряди от фаул, но стражът на гостите със сетни сили изби.

През втората част Реал отново започна силно. Първо Алонсо стреля встрани с глава, а след това Серхио Рамос направи 3:0, но попадението бе отменено заради засада.

В 70-ата минута Кристиано Роналдо направи изключително глупава и неспортменска постъпка. Португалецът се измъкваше отдясно от Патрик Мтилига. Халфът задържаше с всички сили своя опонент и Роналдо го удари безмилостно в движение с лакът в лицето. Човекът-оркестър веднага бе изгонен, а Мтилига напусна разкървавен терена. Въпреки че беше потърпевш, на излизане той получи и жълт картон за нарушението си.

С човек повече, до края на мача Малага изнесе играта по-напред, но не успя да създаде чисти положения за гол. Напротив – футболистите на Реал се концентрираха максимално, за да не стане някоя изненада и това даде ефект. Албиол, Алонсо и Гранеро бяха близо до трети гол, който обаче не падна.

Така ел галактикос взе нова победа в Испания, но с цената на голяма жертва. След като вече Роналдо има един червен картон за подобна проява, сега може да отнесе и много по-тежко наказанието от Испанската футболна федерация.

Реал Мадрид - Малага 2:0
(1:0) Кристиано Роналдо 35'
(2:0) Кристиано Роналдо 38'

Реал М: Касияс, Арбелоа, Рамос, Кака (Раул 79'), Роналдо, Диара, Гути (Гранеро 67'), Албиол, Гарай (Марсело 46'), Алонсо, Бензема;

Малага: Мунуа, Гамес, Уелингтън, Мигел, Бенашур, Дуда, Мтилига (Портильо 74'), Кайседо (Хуанми 63'), Торибло, Иван, Лопес (Форестиери 56');

Жълти картони: Гамес, Торибло, Кайседо (М)
Червен картон: Роналдо (РМ) 70’
Стадион: „Сантяго Бернабеу”, Мадрид