3. ПЕТ ПОРЕД: Серията на Реал М продължава, шампионите удариха и Гранада (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каземиро и Бензема вкараха за 2:0, "белите" настигнаха Атлетико М на върха в класирането

Реал Мадрид спечели с 1:0 домакинството си на Гранада и записа пети пореден успех в Ла Лига. По този начин тимът на Зинедин Зидан се изравни с Атлетико М на върха в класирането. двата тима имат по 32 точки. "Дюшекчийте" обаче имат предимство заради по-добрата си голова разлика. Освен това са изиграли два мача по-малко. Гранада е на седма позиция с 21 т.

Гостите можеха да изненадат Реал още в първата минута, но удар на Антонио Пуертас мина над вратата. Две по-късно брилянтна намеса на Руй Силва попречи на Карим Бензема да отбележи дежурния си гол за столичани.

Четвърт час след началото на двубоя Тони Кроос отправи опасен удар към вратата на Гранада, топката обаче премина на сантиметри от гредата. В следващите минути Реал продължи да диктува темпото, но опасности липсваха....и пред двете врати.

В 37-ата минута Родриго получи травма в десния крак и беше принудително заменен от Марко Асенсио. Едва в продължението на първата част домакините отново стигнаха до положение. Ударът на Бензема обаче беше блокиран.

Натискът на Реал даде резултат след почивката. в 56-ата минута опасен удар на Валверде бе спасен от Силва. Последва пропуск на Бензема, който прати топката над вратата. Секунди по-късно столичани най-накрая стигнаха до гол. Каземиро засече центриране за 1:0!

Само минута по-късно Пуертас можеше да изравни, но Куртоа спаси по великолепен начин. В 76-ата минута гостите имаха претенции за дузпа след съмнения за игра с ръка на Каземиро в наказателното поле, но след намесата на ВАР бе установено, че няма основания за отсъждане на наказателен удар.

В добавеното време Карим Бензема заби втори гол за Реал и оформи крайния резултат. Французинът се разписа след асистенция на Иско.

РЕАЛ М - ГРАНАДА 2:0
1:0 Каземиро (57)
2:0 Бензема (90+4)

СТРАТОВИ СЪСТАВИ

РЕАЛ МАДРИД: 1. Куртоа, 2. Карвахал, 4. Серхио Раомос, 5. Варан, 8. Кроос, 9. Бензема, 14. Каземиро, 15. Валверде, 17. Лукас Васкес, 23. Менди, 25. Родриго

ГРАНАДА: 1. Руй Силва, 2. Фулкие, 5. Л. Мила, 8. Ян Етеки, 9. Солдадо, 10. А. Пуертас, 15. Нева, 20. Валехо, 21. Ерера, 22. Домингос, 24. Кенеди