3. Пет от пет за Реал – 3:0 срещу Тенерифе вкъщи

Пет от пет за Реал – 3:0 срещу Тенерифе вкъщи

Отборът на Реал (Мадрид) продължава да мачка по испанските терени, след като преди броени минути надигра с 3:0 тима на Тенерифе. Срещат се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе от програмата на 5-ия кръг на испанската Примера Дивисион. След този успех „кралския клуб” има пет победи от пет мача и е на върха в Ла Лига, но по-късно тази вечер Барселона гостува на Малага и може да си върне лидерската позиция.

Срещата започна с натиск на домакините, но играчите на Тенерифе се опитваха да държат „белия балет” далеч от вратата си чрез многобройни нарушения в средата на терена. Първият точен удар по посока на една от двете врати дойде в 15-ата минута, когато Алфаро стреля с десния крак от дъгата на наказателното поле, но шутът му бе спасен от Касияс. До края на това първо полувреме по-активният тим бе този на Тенерифе, но пропуски направиха Белвис, Ниньо и Маноло Мартинес.

Все пак почивката дойде при нулево равенство, а през втората част „кралския клуб” имаше какво да доказва на взискателните си привърженици.

И в началото на второто полувреме Реал направи именно това. В 47-ата минута Бензема хвърли в екстаз публиката на „Сантяго Бернабеу”, след като засече с глава центриране от корнер на Шаби Алонсо – 1:0.

След това попадение гостите отново пропуснаха няколко възможности чрез Микел Алонсо, Роман и Ниньо преди Бензема да удвои резултата в 58-ата минута. Тогава, след бърза контраатака, Дренте намери французинът в наказателното поле на гостите и той бе безпощаден, пращайки кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Арагонесес.

В 77-ата минута бразилската перла на „белия балет” Кака направи хубав пробив през центъра преди да отправи хубав удар с десния крак извън наказателното поле. Кълбото влезе в горния ляв ъгъл на вратата на Тенерифе, а по този начин Кака оформи крайното 3:0.

След този успех „белия балет” излезе начело в класирането с пълен актив от 15 точки, докато гостите от Тенерифе са 10-и с 6.

Реал – Тенерифе 3:0

1:0 Бензема 47’
2:0 Бензема 58’