3. Пестелива победа за Барса над Динамо - 2:0

Пестелива победа за Барса над Динамо - 2:0

Голове на Лео Меси и резервата Педро Родригес донесоха трите точки за шампионите

Шампионът от миналата година Барселона записа първата си победа през новия сезон в Шампионската лига, след като спечели с 2:0 домакинството си на украинския Динамо (Киев) от група "F" на турнира. Гостите показаха известна съпротива през първите минути на мача, но след като резултатът бе открит, на терена вече имаше само един отбор - този на Гуардиола. Момчетата на Пеп Гуардиола си правеха каквото си поискат и почти на ходом успяха да вкарат втори гол и да си подсигурят напълно заслужените три точки.

Очаквано Барса започна доста силно срещата и още във втората минута Лео Меси можеше да открие резултат, но техничният му удар с левия крак премина покрай вратата на Шовковски. В ответната атака пък Динамо сътвори две страхотни положения за гол, но Вукоевич и Маграо не успяха да намерят очертанията на вратата, пазена от Валдес. С тази си реакция момчетата на Валери Газаев дадоха знак, че няма само да се бранят на "Ноу Камп".

Доминацията на Барселона във владеенето на топката продължи, но въпреки това Динамо също създаваше добри положения пред вратата на домакините. Двата отбора играха атака за атака, за да се стигне до 26-ата минута, когато домакините все пак поведоха в резултата. Лео Меси получи топката на десния фланг, вряза се между двама бранители на Динамо в наказателното поле и с плътен удар с левия крак прати топката в долния десен ъгъл на Шовковски, който игра с нея, но не успя да предотврати попадението - 1:0.

Този гол даде криле на каталунците и в същото време пречупи ентусиазма у футболистите на Динамо, които се затвориха до края на полувремето. Барселона пък започна да плете познатите комбинации около наказателното поле на своите гости, успя да създаде няколко много добри положения, но Ибрахимович, Шави, Иниеста и Дани Алвеш или не бяха точни в ударите, или те биваха спасявани от страхотния Шовковски. В крайна сметка резултатът остана 1:0 след първите 45 минути.

Още от самото начало на втората част си пролича, че каталунците на всяка цена ще гонят втори гол в мача и че на бранителите на Динамо ще им е доста тежко. Още в 47-ата минута Златан Ибрахимович стреля опасно с глава, но Шовковски прояви страхотен рефлекс и спаси. Обсадата на Барса продължи - Дани Алвеш, Меси, Ибрахимович и Туре пробваха да се разпишат от всякакви ситуации, но или ударите им бяха неточни, или Шовковски отново бе на висота.

Домакините тотално сгънаха своя противник в собствената му половина и неизбежното се случи в 76-ата минута, когато на сцената излезе резервата Педро Родригес. Той получи страхотен пас от Златан Ибрахимович в наказателното поле, технично прехвърли топката на левия си крак и с техничен удар матира Шовковски, пращайки коженото кълбо в долния десен ъгъл - 2:0.

В оставащите минути до края на срещата Барселона намали темпото и доигра мача почти на ходом. Единствен Дани Алвеш сновеше непрестанно по дясното крило. Неговите пробиви, както и включванията на голмайстора Педро, донесоха много напрежение пред вратата на Динамо, но до трети гол така и не се стигна. Украинците пък имаха едва едно добро положение през до края на мача, но ударът на Милевски се оказа твърде неточен.

Така шампионът от миналата година записа първата си победа в група "F" и вече излезе начело с актив от 4 точки. Въпреки загубата, Динамо остава втори с 3 точки, Интер е с 2, а Рубин само с 1 точка.

Барселона - Динамо (Киев) 2:0