3. Пестелива Барса дръпна с 5 точки на Реал след 2:0 в Херес

Пестелива Барса дръпна с 5 точки на Реал след 2:0 в Херес

Анри откри в 46-ата минута, а резервата Ибрахимович оформи крайното 2:0 в 93-ата.

Отборът на Барселона успя да постигне много важна победа над новака Херес, надигравайки го трудно с 2:0. Срещата се проведе на стадион „Нуево Чапин” и бе изтеглен двубой от Примера Дивисион заради предстоящото участие на каталунците на Световното клубно първенство. Анри откри в 46-ата минута, а резервата Ибрахимович оформи крайното 2:0 в 93-ата.

Двубоят започна равностойно, а първият точен удар бе във вратата на Барса и бе дело на Калво в 7-та минута. Като цяло първата част бе доста скучна и двата тима се посъбудиха едва след 35-ата минута. В 39-ата Яя Туре пропусна от страхотна позиция, след като засече отблизо центриране на Шави, но стражът на Херес спаси. Последваха два пропуска за домакините като и двата бяха дело на Бергантинос. В 47-ата Чигрински можеше да изведе каталунците напред, но изстрелът му с глава от близко разстояние премина близо до дясната греда на Ренан.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство, оставяйки развръзката за втората част.

А тя започна с гол за шампиона на Испания е Европа. В 46-ата минута Максуел центрира хубаво отляво, а французинът Тиери Анри засече кълбото с глава от близко разстояние и прати в екстаз феновете на „блаугранас” – 1:0.

След този гол играта се накъса много и футболните достойнства на срещата бяха заместени от редица тактически нарушения в средата на терена. В 66-ата минута Айтами от домакините можеше да изравни, засичайки с глава центриране на Орелана, но топката премина над вратата на Валдес. Последваха пропуски на Ибрахимович и Маркес за Барса, както и на Орелана за Херес преди да се стигне до 91-ата минута, когато новият носител на Златната топка Лионел Меси удари дясната греда на домакините след изстрел с левия крак.

Все пак в 93-ата минута „блаугранас” сложиха точка на спора, след като Меси изведе Ибрахимович на границата на наказателното поле на Херес, а оттам шведът прати кълбото в мрежата на домакините след шут с десния крак.

След този успех каталунците вече имат 5 точки аванс на върха пред Реал (Мадрид) и са с актив от 33 точки, но и с мач повече. Домакините от Херес пък са последни с едва 7 спечелени точки.

Херес – Барселона 0:2

0:1 Анри 46’
0:2 Ибрахимович 93’

Стартови състави:

Херес: Ренан, Франсис, Гиода, Касадо, Айтами, Бергантинос, Яя Кейта, Калво (Антонито 57’), Орелана, Санчес (Арментерос 74’), Бермехо

Барселона: Валдес, Алвеш, Маркес, Чигрински, Максуел, Шави, Туре, Сейду Кейта, Боян (Ибрахимович 67’), Педро (Меси 55’), Анри (Иниеста 83’)

Жълти картони: Айтами (Херес)

Стадион: „Нуево Чапин”

Рефер: Карлос Веласко Карбальо

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1