3. Пелисиер и „летящите магарeта” разплакаха Ювентус насред Торино – 3:3

Пелисиер и „летящите магарeта” разплакаха Ювентус насред Торино – 3:3

Отборът на Ювентус претърпя тежък удар по амбициите си да настигне отбора на Интер до края на шампионата. Момчетата на Клаудио Раниери направиха зрелищно 3:3 у дома с тима на Киево и се отдалечиха още повече от „нерадзурите”. Блестящ Серджо Пелисиер направи хеттрик за Киево и помогна на отбора да задържи добрата си поредица в последно време. „Летящите магарета” почти сигурно се спасиха.

Отборът на Ювентус претърпя тежък удар по амбициите си да настигне лидера Интер до края на шампионата. Момчетата на Клаудио Раниери направиха зрелищно 3:3 у дома с тима на Киево и се отдалечиха още повече от „нерадзурите”. Блестящ Серджо Пелисиер направи хеттрик за Киево и помогна на отбора да задържи добрата си поредица в последно време. „Летящите магарета” почти сигурно се спасиха.

Срещата започна равностойно, като естествено отборът на Ювентус бе този, който играеше по-често с топката и контролираше играта. Киево пък от самото начало започна да разчита на контраатаки, които тормозеха разконцентрираната отбрана на домакините. В началните минути Юве опита няколко далечни удари чрез Дел Пиеро и Тиаго, но топката така и не намираше очертанията на вратата на Сорентино. Стигна се до 25-ата минута, когато Серджо Пелисиер се откъсна от защитниците на Ювентус, преодоля вратаря Буфон и вкара топката в опразнената врата за 0:1.

Домакините реагираха като ужилени и започнаха да редят атака след атака. В 34-ата минута равенството вече бе възстановено, а в герой за „бианконерите” се превърна централният бранител Джорджо Киелини. Националът се възползва от техничен пас на Каморанези и със завъртане прати топката неспасяемо над вратаря Сорентино. Коженото кълбо на 2 пъти рикошира в горната греда преди да се оплете в мрежата – 1:1. В самия край на полувремето обаче Киево отново поведе в резултата, като отново Пелисиер бе точен за „летящите магарета”. Голмайсторът на Киево отново се откъсна от отбраната на Юве и с точен удар по диагонала матира Буфон – 1:2.

„Старата госпожа” хвърли всички сили в атака през втората част и притисна своя съперник. В 54-ата минута колумбийският бранител на гостите Марио Йепес си вкара нелеп автогол и отново възстанови равенството. Юве увеличи още повече оборотите и можеше да стигне до пълен обрат, броени минути след автогола на Йепес, но пропуски направиха Якуинта и появилия се като резерва Трезеге. Все пак се стигна до 79-ата минута, когато Якуинта засече с глава центриране отдясно и прати топката зад Сорентино – 3:2. Юве направи пълен обрат и докара до екстаз тифозите на Олимпийския стадион в Торино. По всичко изглеждаше, че футболистите на Клаудио Раниери вече са си свършили работата, но не така мислеше вездесъщият в този мач Серджо Пелисиер. В 90-ата минута на мача резервата Ланджела направи хубав пробив отляво и качи топката на главата на Пелисиер, който отблизо я заби в мрежата на Буфон, с което оформи и крайния резултат.

Така с това равенство „Старата госпожа” на практика сдаде титлата на Интер. Юве остава на втора позиция с актив от 63 точки, 6 зад „нерадзурите”, които по-късно днес гостуват на Удинезе. Киево пък продължи добрата си серия. „Летящите магарета” вече са 16-и с актив от 31 точки, цели 7 над зоната на изпадащите, където бяха през по-голямата част от сезона.

Ювентус – Киево 3:3
0:1 Пелисиер 25’
1:1 Киелини 34’
1:2 Пелисиер 44’
2:2 Йепес (авт.) 54’
3:2 Якуинта 79’
3:3 Пелисиер 90’

Ювентус: Буфон, Григера (Зебина), Мелберг, Киелини, Молинаро, Салихамиджич (Каморанези), Маркизио, Тиаго, Джовинко, Якуинта, Дел Пиеро (Трезеге)

Старши треньор: Клаудио Раниери

Киево: Сорентино, Мореро, Мантовани, Сардо (Мандели), Йепес, Марколини, Лучано, Ригони, Пинци (Ланджела), Богдани (Еспозито), Пелисиер