3. Пеев с цял мач и два гола при 3:1 за Амкар срещу Сибир

Пеев с цял мач и два гола при 3:1 за Амкар срещу Сибир

Кушев също игра през целия двубой и асистира и за двете попадения на Пеев

Отборът на Амкар (Перм) постигна лесна победа с 3:1 над новака ФК Сибир. Срещата се игра на стадион „Звезда” и бе от програмата на 4-ия кръг на руската Премиер лига. За домакините цял мач играха българите Георги Пеев и Мартин Кушев, като халфът вкара два гола след асистенции на нападателя.

Двубоят започна с натиск на Амкар, който даде резултата още в 10-ата минута, когато Волков засече с глава центриране от десния фланг – 1:0. 13 минути по-късно Пеев удвои преднината на домакините, след като бе изведен на добра позиция от другия българин Мартин Кушев. Гостите върнаха интригата в 35-ата минута, когато Молош стреля зверски от далечна дистанция, а кълбото се заби под напречната греда на домакините. Крайното 3:1 оформи отново Георги Пеев, пак след асистенция на Кушев. Това се случи в 93-ата минута, когато Амкар организира добра контраатака, в която нападателят изведе халфа сам срещу стража на Сибир, а Пеев хладнокръвно промуши кълбото зад Солосин.

След този успех Амкар вече заема 5-о място във временното класиране с актив от 7 точки, докато гостите от Сибир са 15-и с едва 1 пункт.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)