3. Пътят до финала: Манчестър Юнайтед

Пътят до финала: Манчестър Юнайтед

Головите им подвизи може и да не блестят като тези на Барселона, но нападателната двойка на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни и Кристиано Роналдо се оказаха достатъчно ефективни да изведат настоящия шампион до финала.

Шампионска лига – Група „Е”:
В относително тежката група „Е” две победи от шестте срещи на „червените дяволи” се оказаха достатъчни за първото място и класиране във фазата на директните елиминации. Юнайтед завзе върха в групата си с една точка преднина над коравия тим на Виляреал, който записа две нулеви равенства срещу Манчестър. Най-скъпият футболист на Юнайтед Димитър Бербатов вкара тима си в правия път с два гола срещу Олборг. Същата съдба споходи и Селтик, които отнесоха още два гола от Берба и един от Уейн Рууни за убедителната домакинска победа с 3:0.

Директни елиминации първи кръг:
Интер Милано – Манчестър Юнайтед 0:0
Манчестър Юнайтед – Интер Милано 2:0

Жозе Моуриньо може да се похвали с успехи срещу Сър Алекс с отборите на Порто и Челси, но късметът на португалския наставник се изпари, когато двата тима излязоха един срещу друг във втория мач на „Олд Трафорд”. Неманя Видич разчупи леда с гол в четвъртата минута, извисявайки се над отбраната на „нерадзурите” за да засече ъглов удар на Раян Гигс. Четири минути след почивката Кристиано Роналдо отбеляза първия си гол в Шампионската лига след миналогодишния финал срещу Челси в Москва.

Четвъртфинали:
Манчестър Юнайтед – Порто 2:2
Порто – Манчестър Юнайтед 0:1

Юнайтед „предпочете” да остави развръзката за реванша, след като Мариано даде надежда на „драконите” в 86-ата минута насред Манчестър. Родригес изведе гостите напред в четвъртата минута, Уейн Рууни върна гола за колебливия Юнайтед, който живна след почивката. Карлос Тевес почти убеди феновете си, че „дяволите” няма да имат проблеми до края на мача. Всички в Юнайтед знаеха, че ще те ще трябва да сътворят нещо специално на „Ещадио до Драгао” и Роналдо се погрижи за това при завръщането си на родна земя. Изумителен 35-метров изстрел на португалеца сломи съпротивата на Порто.

Полуфинали:
Манчестър Юнайтед – Арсенал 1:0
Арсенал – Манчестър Юнайтед 1:3

Момчетата на Сър Алекс дори не показаха каквито и да било признаци, че по някакъв начин ще загубят английския сблъсък с „артилеристите”. Джон О’Шей отбеляза единствения гол на „театъра на мечтите”. Слабата ефективност пред противниковата врата бе заличена в Лондон, когато Джи Сун Парк и Роналдо нанизаха два гола в първите 11 минути. Роналдо и Уейн Рууни разкъсаха сърцето на отбраната на Арсенал с още един гол в 61-ата минута, а Робин Ван Перси се опита да заличи част от разочарованието с гол от дузпа за финалистите от 2006 г.
Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига