3. Първи два гола на Хунтелаар донесоха трудни 3 точки на Милан в Катания

Първи два гола на Хунтелаар донесоха трудни 3 точки на Милан в Катания

"Лалето" се появи като резерва, отбеляза две попадения в добавеното време и изкачи "росонерите" на второто място

Милан спечели много трудна победа с 2:0 при гостуването си на Катания в последната среща от 14-ия кръг на Серия "А". „Росонерите” бяха по-дейният тим през всичките 90 минути на стадион „Анджело Масимино”, но успяха да изковат победата си едва в даденото от рефера четири минутно продължение на мача. В герой за 7-кратния европейски шампион пък се превърна холандецът Клаас-Ян Хунтелаар, който се появи като резерва в 84-ата минута, а след това само в рамките на 60 секунди успя да отбележи два фамозни гола. Това бяха и първите попадения за "лалето" в официален мач с "червено-черната" фланелка след трансфера му през лятото от Реал (Мадрид) в Милан.

Двубоят очаквано започна с натиск на Милан. В 6-ата минута Пато получи топката по дясното крило и веднага подаде към Зеедорф. Той влезе в полето и стреля с десния крак, но кълбото срещна външната страна на мрежата. Постепенно домакините изравниха играта, а 22-ата на терена съсредоточиха усилията си в центъра на терена. В 19-ата минута Зеедорф получи топката на границата на полето и стреля силно с десния крак, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 37-ата минута Фламини намери Бориело пред наказателното поле на домакините. Нападателят чукна топката с едно докосване към Роналдиньо, който преодоля двама бранители на сицилианците и влезе в полето, но в последния момент Силвестре успя да избие в корнер. Играчите на Милан отправиха първия си точен изстрел във вратата на Катания едва в 40-ата минута. Дзамброта проби по лявото крило и центрира към Бориело, който стреля слабо с левия крак от границата на полето, а вратарят на „синьо-червените” Андуяр успя да улови топката.

Втората част започна в същото приспивно темпо. В 51-ата минута Пато подаде вдясно към Абате, който веднага центрира в малкия пеналт към Бориело, но Андуяр успя да улови безпроблемно топката. В ответната атака Лама стреля от пряк свободен удар от 28 метра, но ударът му мина на около метър над вратата на Дида. В 58-ата минута Роналдиньо бе повален пред наказателното поле на Катания. Бразилският магьосник се нагърби с изпълнението на пряк свободния удар, но топката мина над вратата на домакините.

В 74-ата минута в игра за Милан се появи ветеранът Филипо Индзаги, който още с първото си докосване до топката можеше да открие резултата. Роналдиньо намери Супер Пипо в наказателното поле, той се обърна и веднага стреля, но със самоотвержена намеса Белуши успя да парира удара към вратата на Катания. Две минути по-късно Кларънс Зеедорф стреля силно от 23 метра, но топката „облиза” напречната греда и излезе в уат.

В 81-ата минута Роналдиньо центрира от фаул към близката греда, където бе Неста, но бранител на Катания успя да изчисти в корнер. Бразилският магьосник в тима на „росонерите” се опита да вкара директно от ъгловия удар и почти успя, но за негово съжаление топката срещна напречната греда. В 88-ата минута Пато проби от дясно и намери Индзаги в наказателното поле, но ударът на Пипо от 12 метра мина над вратата на Андуяр.

В даденото от рефера Бриги четири минутно продължение на мача, Милан все пак успя да стигне до гол. В 93-ата минута Хунтелаар с глава продължи топката към Индзаги, който пък веднага върна коженото кълбо на холандеца. Бившият играч на Реал (Мадрид) изстреля истински снаряд с левия крак от границата на полето, топката мина под плонжа на Андуяр и спря мрежата зад него за 0:1. Само 60 секунди по-късно Индзаги се пребори за една безнадеждна топката и подаде на Хунтелаар. Клаас-Ян пое кълбото и със страхотен прехвърлящ удар подпечата трите точки за тима воден от Леонардо.

След тази победа Милан се изкачи на второто място в Серия "А" с 28 точки, а лидерът Интер има със седем пункта повече. Катания пък остава на 19-ата позиция с 10 точки.

Катания – Милан 0:2

0:1 Хунтелаар (90')
0:2 Хунтелаар (90')

Катания: Андуяр; Споли, Силвестре, Белуши, Алварез; Карбони, Лама (61’ Изко), Мартинез, Биаджанти; Маскара (86’ Патенца), Моримото (78’ Ричути)

Милан: Дида; Абате, Неста, Силва, Дзамброта (66’ Антонини); Фламини (84; Хунтелаар), Амброзини, Зеедорф; Пато, Роналдиньо, Бориело (74’ Индзаги)

Жълти картони: Биаджанти, Мартинез, Споли (Катания); Фламини, Индзаги (Милан)

Главен рефер: Бриги

Стадион: „Анджело Масимино”, Катания

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига

Баските победиха с 3:1