3. Парма би Удине с два гола на Креспо, Божо игра половин час (видео)

Парма би Удине с два гола на Креспо, Божо игра половин час (видео)

Българският национал замени аржентинския ветеран в 59-ата минута

Съставът на Парма спечели с 2:1 домакинството си на Удинезе от 15-ия кръг на италианската Серия А.

Българският национал в редиците на “пармалатите” – Валери Божинов, започна срещата на резервната скамейка, тъй като атаката на Парма в този мач бе водена от Ернан Креспо, който бе подпомаган от Себастиен Джовинко.

Именно аржентинският ветеран откри резултата в 24-ата минута на стадион "Енио Тардини", разписвайки се от дузпа. Точно 11 минути по-късно обаче звездата на гостите Антонио Ди Натале възстанови равенството, след като изпълни прецизно пряк свободен удар и прати топката в горния десен ъгъл на пазената от Миранте врата.

Така първата част завърши при равенство 1:1, но само десетина минути след подновяването на играта отново Ернан Креспо даде преднина на Парма, след като засече с глава центриране на Мариано Анхело.

Малко по-късно на мястото на Креспо в игра се появи и Валери Божинов, но след неговото влизане нарушенията зачестиха и играта често бе спирана.

След успеха Парма събра 18 точки, докато Удине остана с две пред днешните си опоненти, въпреки загубата.