3. ПАОК надигра Олимпиакос в Пирея и ще играе в Шампионската лига

ПАОК надигра Олимпиакос в Пирея и ще играе в Шампионската лига

Размирици с феновете белязаха мача

ПАОК успя да спечели лютата битка в плейофите за зона „Шампионска лига” на Гърция и наесен ще подкрепят шампиона Панатинайкос в този турнир.

Това стана днес, след като ПАО спечели изключително важна победа като гост над хегемона в последните години Олимпиакос и си осигури аванс от 7 точки два кръга преди края на фазата, в която участват и тимовете на АЕК и Арис. Безценното попадение вкара сърбинът Ивица Видич в 31-ата минута на срещата, след като бе оставен непокрит в наказателното поле. Преди това Олимпиакос удари гредата. Двата отбора завършиха мача с по 10 човека.

Дербито премина през куп проблеми. Феновете на Олимпиакос удариха с хвърлен предмет човек на съперника още преди началото на срещата и той бе откаран в болница. След 75-ата минута те започнаха да скандират „срам, срам” и „виж какво направи с Олимпиакос” срещу президента на клуба –милиардерът Сократис Кокалис. След края на срещата ултрасите се сбиха с полицията в и извън стадиона. Дуду от ПАОК пък бе уцелен с хвърлен предмет, а голмайсторът Видич също влезе в сериозни разправии с фенове.

В другия мач от фазата Арис и АЕК завършиха 1:1 след драматичното 4:2 в миналия мач. Този път двубоят завърши без червени картони (в предишния имаше 4). Притас изведе домакините напред в 47-ата минута, а Леонардо изравни в даденото от рефера продължение.

Следващите два мача във плейофите на практика са без значение, тъй като и трите отбора ще участват в Лига Европа.