3. Пабло издърпа Валенсия до обрат на Балеарските острови (видео)

Пабло издърпа Валенсия до обрат на Балеарските острови (видео)

Отборът на Валенсия направи нова важна крачка към третото място в Ла Лига, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Майорка. Срещата се игра на „ОНО Естади” и бе от програмата на 27-ия кръг на Примера дивисион.

Двубоят започна със силен натиск на домакините и неточни удари на Кастро, Перейра и Кевин. С неприятен пропуск за „прилепите” пък се отличи Хуан Мата, преди да се стигне до 30-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Рикардо Коща срещу Гонсало Кастро. Зад топката застана Рамис, който хладнокръвно преодоля Гуайта за 1:0.

Радостта на домакините от това попадение обаче изтрая едва две минути, след като Адурис изведе Пабло в наказателното поле, а нападателят бе безкомпромисен, възстановявайки статуквото – 1:1.

След този гол темпото рязко спадна и до края на първата част зрителите на „ОНО Естади” не видяхи повече любопитни ситуации.

Втората част стартира с по-добра игра на „прилепите”, които изпуснаха две добри възможности чрез Мата и Коща. Така се стигна до 56-ата минута, когато Хонас намери Пабло в наказателното поле, а стрелецът на Валенсия отново показа здрави нерви, извеждайки гостите напред в резултат – 2:1.

Това пък бе и последната по-интересна ситуация в мача, като до края на двубоя за отбелязване бе единствено неточен шут на Аки от Майорка.

След тази победа Валенсия остава твърдо на 3-о място във временното класиране с актив от 54 точки, на 4 пред Виляреал, но и с мач повече. Домакините от Майорка пък са 10-и с 34 пункта.