3. Още в четвъртфиналите на Шампионска лига: Реал срещу Атлетико в повторение на финала от миналия сезон (ВИДЕО)

Димитър Бербатов се изправя срещу Ювентус, Барселона отново среща ПСЖ

Димитър Бербатов се изправя срещу Ювентус в четвъртфиналите на Шампионска лига. Това отреди жребият днес, който бе изтеглен в централата на УЕФА в Нион, Швейцария. Единственият българин в най-престижния клубен футболен турнир и неговите съотборници са гости в първия мач и приемат "Старата госпожа" на реванша в Княжеството.

Безкрайно любопитен ще бъде изцяло мадридският сблъсък между Реал и Атлетико в повторение на финала от миналия сезон, когато Реал вдигна по драматичен начин "Десетата".

Барселона отново ще срещне ПСЖ, след като двата тима играха заедно в груповата фаза. Пари Сен Жермен победи с 3:2 у дома, а на "Ноу Камп" Барса се наложи с 3:1. През сезон 2012/13 каталунците отново играха с ПСЖ в четвъртфиналите и тогава продължиха напред по правилото за голове на чужд терен след 2:2 във Франция и 1:1 на реванша.

Байерн Мюнхен пък гостува на Порто в първия мач. Това е повторение на финала от 1987 година.

Жребият за четвъртфиналите в Шампионска лига:
Пари Сен Жермен – Барселона
Атлетико Мадрид – Реал Мадрид
Порто – Байерн Мюнхен
Ювентус - Монако

Първите мачове от четвъртфиналите са на 14 и 15 април, а реваншите са на 21 и 22 април.

Жребият за полуфиналите ще се тегли веднага след изиграването на четвъртфиналите – на 24 април в Нион. Полуфиналите са на 5 и 6 май с реванши на 12 и 13 май. Големият финал на Олимпийския стадион в Берлин ще се играе на 6 юни /събота/.

Срещата от Серия А завърши при резултат 1:1

Брайтън обърна Тотнъм от 0:2 за по-малко от 20 минути (ВИДЕО)

„Чайките“ се развихриха след почивката и спряха серията от 5 победи на „шпорите“

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Тен Хаг: Проектът в Манчестър Юнайтед е дългосрочен