3. Осасуна спря и Реал (Мадрид)

Осасуна спря и Реал (Мадрид)

"Белия балет" изпусна уникален шанс да се изравни по точки с лидера Барса

Галактическият Реал (Мадрид) допусна издънка още в началото на новата 2010 година. "Белия балет" изпусна идеален шанс да се изравни по точки с лидера Барселона, правейки като гост 0:0 със значително по-непретенциозния отбор на Осасуна.Интересното е, че крепостта в Памплома бе непреодолима и за шампиона Барселона, който преди няколко кръга стигна до 1:1.

Двубоят бе от 16-ия кръг на Ла Лига и се игра на стадион "Рейно Де Навара" в Памплома. Мадридчани бяха без една от големите си звезди Кака, който все още не е готов на сто процента за игра и треньорът на тима Мануел Пелегрини не го включи в групата.

Като цяло Реал превъзхождаше своя противник на терена, но въпреки това столичани не блестяха, както бяхме свикнали да ги наблюдаваме в някои от предходните мачове.

Гостите от Мадрид започнаха по-активно мача и още в 4-ата минута Рафаел Ван Дер Ваарт изпробва силен удар от 20 метра, но топката мина встрани от вратата, пазена от Рикардо.

Реал продължи да натиска своя противник и в 10-ата минута шанс за гол се откри и пред бранителя Раул Албиол, който изпробва удар от 30-ина метра, но португалския страж на домакините се справи със ситуцията без особени проблеми.

От началото на самия мач се виждаше, че мадридчани опитват предимно далечни удари, с които целят да изненадат домакините. Това се потвърди и в 21-ата минута, когато Марсело изстреля истинска тупалка от 35 метра, но топката мина много встрани от вратата на пампломци.

В 34-ата минута шанс се откри пред Езикел Гарай, който засече с глава центриране на Ван Дер Ваарт от корнер и направи непростим пропуск.

Домакините от Памплома също показаха зъби и само минута след ситуацията, създала се пред тяхната врата, Мигел Флано засече с глава центриране на Пунял, но Касияс се справи отлично. До края на полувремето двата тима не създадоха кой знае какви опасности пред вратите си.

През второто полувреме отново Реал бе по-активният отбор на терена и още в 47-ата минута Марсело изпробва да изненада Рикардо с диагонален удар, но твърде неуспешно.

Десетина минути по-късно Рафаел Ван Дер Ваарт също изпробва диагонален удар, но без късмет. В 58-ата минута голямата звезда на гостите Кристиано Роналдо пробва директен изстрел от фаул, но топката отново не влезе във вратата на домакините. Последното по-опасно положение в този мач за Осасуна се откри пред Валдер Пандиани, който изпробва в 62-ата минута силен удар от 25 метра, но Касияс се справи.

До края на мача Реал натискаше здраво своя съперник, като положения пропиляха Игуаин, Бензема и Роналдо. В крайна сметка двубоят завърши при резултат 0:0, а Реал е втори в Ла Лига с 38 точки, на 2 от лидера Барселона.

ОСАСУНА - РЕАЛ (МАДРИД) 0:0