3. Осасуна обърна беззъбия Реал и остана в елита

Осасуна обърна беззъбия Реал и остана в елита

Отборът на Осасуна постигна изключително важен обрат за 2:1 срещу тима на Реал (Мадрид) в среща от последния, 38-и кръг на испанската лига BBVA, като по този начин се спаси от изпадане в Сегунда. Гостите от Мадрид, за които мачът бе без значение, завършиха срещата с двама човека по-малко. Червените картони на Салгадо и Хунтелаар са най-точното определение за сезона на Реал – пълна каша.

Гонсало Игуаин изведе „белия балет” напред в резултата още в 11-ата минута, след като проби от дясно в наказателното поле на домакините и с техничен удар преодоля вратаря Рикардо. Радостта на гостите обаче трая само 5 минути. Ярослав Плашил изравни за Осасуна с хубав удар по земя от границата на наказателното поле – 1:1, като при този резултат завърши и първото полувреме.

Втората част започна по кошмарен начин за гостите от Мадрид. Още в 56-ата минута Мичел Салгадо получи директен червен картон за груб фаул в краката на Плашил и остави своя тим с човек по-малко на терена. Отговорът на Осасуна не закъсня и само 3 минути по-късно падна и голът на победата. Хуанфран промуши топката зад Касияс, след заучено изпълнение на пряк свободен удар.

Гостите играха беззъбо почти през целия мач и логично не успяха да се върнат в срещата, след като допуснаха пълен обрат. Нещо повече – минута преди края на мача Клаас Ян Хунтелаар получи жълт картон за груб фаул, а за протестите си след това холандецът получи второ официално предупреждение и също бе отстранен от игра. Така Реал завърши срещата с двама човека по-малко и с мъка по лицата на футболистите и треньора Хуанде Рамос.

С този успех Осасуна събра 43 точки в актива си, 1 пред 17-ия Хетафе и също толкова пред третия изпадащ Бетис. Реал пък завърши на второ място на цели 9 точки от лидера Барселона.