3. ОЧАКВАНО: Интер с лекота се класира за финала в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

ОЧАКВАНО: Интер с лекота се класира за финала в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Антонио Конте разби Шахтьор и ще спори със Севиля за трофея

Интер не допусна изненада срещу Шахтьор (Донецк) и се класира с лекота за финала в Лига Европа. Тимът на Антонио Конте спечели с 5:0 срещу украинците на ст.  "Меркур Шпил-Арена" в Дюселдорф и петък ще спори със Севиля за трофея.

Двубоят очаквано започна с предимство на Интер. Италианците обаче трябваше да чакат до 19-ата минута, за да поведат в резултата.  Николо Барела центрира в наказателното поле, където Лаутаро Мартинес изпревари Кривцов и с глава вкара за 1:0. Това беше първи гол за аржентинеца в евротурнирите този сезон.

В 26-ата минута късметът спаси Шахтьор от второ попадение. Украинският тим отвърна с положение пред Ханданович. След атака на Додо по фланга топката попадна в Жуниор Мораеш, но Де Фрай успя да блокира удара му.

В 34-ата Барела отправи удар от малък ъгъл, но Пятов спаси. Последваха няколко минути, в които Шахтьор владееше повече топката, а кулминацията настъпи в 43-ата минута, когато Антонио отправи удар, който обаче не намери целта. В самия край на полувремето неразбирателство между Брозович и Лукаку осуети опасна атака на Интер и резултатът се запази.

Три минути след почивката Лаутаро открадна топката от противников бранител и се опита да прехвърли вратаря, но Пятов спаси. В 62-ата  Мораеш стреля от близо с глава, но Ханданович внимаваше. В ответната атака след изпълнение на ъглов удар Данило Д Амброзио се извиси над Матвийенко и с глава препарира вкара за 2:0.

В 72-ата минута Лукаку напредна мощно през центъра и шутира по земя, но слабо и Пятов улови. 120 секунди по-късно Лаутаро Мартинес сложи точка на спора. С безпощаден изстрел с десния крак аржентинецът простреля Пятов и направи резултата класически.

Грешка на украинците доведе до четвърти гол във вратата им в 78-ата минута. Лаутаро намери вдясно непокрития Лукаку, който вкара в близкия ъгъл на Андрий Пятов.

В 84-ата Лукаку преодоля Кочолава и с диагонален плътен удар отчая Пятов за пети път.

ИНТЕР - ШАХТЬОР 5:0
1:0 Лаутаро (19)
2:0 Д Амброзио (64)
3:0 Лаутаро (74)
4:0 Лукаку (78)
5:0 Лукаку (84)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ИНТЕР: Ханданович, Годин, Де Врай, Бастони, Д Амброзио, Брозович, Йънг, Барела, Галярдини

ШАХТЬОР ДОНЕЦК: Пятов, Додо, Кривцов, Кочолава, Матвийенко, Маркос Антонио, Степаненко, Марлош, Алан Патрик, Тайсон, Жуниор Мораеш.