3. ОБЗОР: Волфсбург с неочаквана загуба у дома, Вердер запази шансове за оцеляване

ОБЗОР: Волфсбург с неочаквана загуба у дома, Вердер запази шансове за оцеляване

Вижте всички резултати от играните двубои днес в Бундеслигата

Изиграха се четири от петте мача от днешната програма от 29-ия кръг в Бундеслигата.

Волфсбург допусна неочаквана загуба у дома с 1:2 от гостуващия Айнтрахт. „Вълците“ бяха догонващи в резултата още в 27-ата минута, когато Андре Силва се разписа от дузпа, но съумяха да изравнят чрез Мбабу в 58-ата.

Пет минути преди края на редовното време Камада донесе трите точки за Айнтрахт, който вече има в актива си 32 и се отдалечи от зоната на изпадащите. Волфсбург пък остава с 42 и ще трябва да положи доста усилия до края на шампионата, за да завърши в Топ 6.

В друг мач игран в 16:30 Херта се наложи с 2:0 над Кьолн. Столичани откриха чрез Дилросун в 23-ата, а влезлият през втората част Пьонтек оформи крайни резултат в добавеното време.

Хофенхайм спечели с 1:0 визитата си на Майнц 05 и се изравни по точки с Волфсбург. Единственият гол в двубоя отбеляза Бебу в 43-ата, а иначе през първата част Зубер пропусна дузпа. Майнц остава на 15-о място, на точка пред Фортуна.

При същия резултат завърши и двубоят Шалке 04 – Вердер. „Бременските музиканти“ си тръгнаха с трите точки от „Фелтинс Арена“ след минимален успех. В 32-ата Рашица асистира на Битенкурт, който вкара единствения гол в срещата. Вердер събра 25 точки и запази реални шансове да се пребори за 16-ото място и евентуални баражи за оставане в елита. Шалке пък пропусна да се доближи до Топ 6 и остава на 5 точки от зона Лига Европа.

От 19:30 часа Байерн Мюнхен е домакин на Фортуна.

ПРОГРАМА:

16:30

Херта – Аугсбург  2:0

Шалке – Вердер 0:1

Волфсбург – Айнтрахт 1:2

Майнц – Хофенхайм 0:1

19:30 Байерн (М) - Фортуна (Д) (ОЧАКВАЙТЕ НА ЖИВО В NOVSPORT.COM)

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1