3. OБЗОР: Верона прати Бреша сред изпадащите в мач, белязан от расизъм (РЕПОРТАЖИ)

OБЗОР: Верона прати Бреша сред изпадащите в мач, белязан от расизъм (РЕПОРТАЖИ)

Вижте как завършиха всички срещи от Италия до момента

Хелас Верона стигна до много ценна победа с 2:1 над Бреша в дербито на новаците в Серия А. Всички голове паднаха след почивката, като "елините" успяха да поведат комфортно с два гола и почетното попадение на "сините" не се оказа достатъчно за частичен обрат.

Срещата обаче остана белязана от отвратителна форма на расизъм от страна на домакинските фенове, които от първия сигнал на съдията отправяха обидни знаци и звуци към нападателя на Бреша Марио Балотели. По време на мача италианецът не издържа и напусна временно терена, докато дикторът на стадиона призова всички привърженици да спазват добрия тон и феърплея.

След сравнително скучно първо полувреме, в 50-та минута Едие Салседо изведе домакините напред. Вторият гол падна чак в 81-та минута, когато точен бе Матиа Песина.

Бреша успя да намали чрез дебтния гол на Марио Балотели с техния екип, но това се оказа недостатъчно. Верона успя да се изкачи на 9-то място за момента, след като записва втора поредна победа, докато Бреша остава на 18-то място с едва 7 точки.

В същото време другият новак Лече на два пъти изпусна преднината си и завърши наравно 2:2 срещу влезлия в криза отбор на Сасуоло. Още в 18-та минута Джанлука Лападула откри за жълто-сините, но в 35-та Жереми Толян изравни.

Три минути пред почивката Фалко отново изведе домакините напред преди Доменико Берарди да измъкне точката на "неровердите" пет минути преди последния съдийски сигнал.

Реал Мадрид обяви колко време ще отсъства Милитао

Очаква се бранителят на "белия балет" да е готов за игра след паузата за национални отбори