3. ОБЗОР: Уест Хем докосва финала в ЛК, Базел с обрат над Фиорентина (ВИДЕО)

ОБЗОР: Уест Хем докосва финала в ЛК, Базел с обрат над Фиорентина (ВИДЕО)

"Чуковете" победиха с 2:1 АЗ Алкмаар в Лондон

Уест Хем обърна и победи АЗ Алкмаар с 2:1 в първи полуфинален мач от Лигата на конференциите, игран на „Лондон Стейдиъм“. Реваншът в Нидерландия остава отворен и ще се играе идния четвъртък, 18 май, от 22:00ч. българско време.

Първото добро положение в мача бе на сметката на „чуковете“. В 13-ата минута Саид Бенрама стигна до отскочила топка на границата на наказателното поле и стреля към долния ляв ъгъл, но Матю Райън внимаваше и направи чудесно спасяване.

В 42-ата минута АЗ излезе напред в резултата. Свен Миянс пусна към Майрон ван Бредероде, който не се посвени да отправи мощен удар от далечна дистанция, с който не остави абсолютно никакви шансове за реакция на Алфонс Ареола и прати топката в мрежата му – 0:1.

Англичаните опитаха да отговорят само две минути след това, когато топката бе центрирана към Лукас Пакета, който засече с глава, но вратарят спаси.

Джаред Боуен получи добра възможност да изравни резултата в 61-ата минута, когато нанесе удар от средно разстояние, но изстрелът му премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб.

В 65-ата минута Матю Райън извърши нарушение срещу Джаред Боуен в наказателното поле, което доведе до дузпа. Зад топката застана Саид Бенрама, който изпълни отлично 11-метровия наказателен удар в десния ъгъл и макар австралийският страж да хвана посоката, нямаше как да стигне до топката – 1:1.

В 76-ата минута се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на АЗ Алкмаар, защитник изчисти топката от голлинията, но тя падна в Михаил Антонио, който нямаше как да сбърка на празна врата от няколко метра и вкара за 2:1.

Седем минути по-късно Дани Ингс намери Саид Бенрама, той стреля от наказателното поле, но много високо над вратата на нидерландския тим, а това бе и последната интересна ситуация в мача.

В другия полуфинал Фиорентина допусна пълен обрат и загуби с 1:2 от Базел. Бившият голмайстор на швейцарците Артур Кабрал реализира след 25 минути игра след като вкара с глава при изпълнение на корнер.

Базел изравни в 71-та минута когато Анди Диуф стреля отлично от границата на наказателното поле и не остави шансове на Терачано, а добавеното време Амдуни беше намерен в наказателното поле от Малеш и не сбърка за 1:2.